Kultura: Warsztaty, impreza darmowa, impreza plenerowa, impreza otwarta

Piknik Fotograficzny - warsztaty / Miejskie Lekcje Fotografii

18 sierpnia 2018 od: 15:00 do 18:00
Aleja Gwiazd Sportu, Władysławowo, pucki, pomorskie
Aleja Gwiazd Sportu, Władysławowo

📷 Cykl „Miejskie Lekcje Fotografii” - warsztaty fotograficzne i projekcje filmów o fotografii.

📸 Letni Piknik fotograficzny – tworzenie albumów fotograficznych, fotografia natychmiastowa, warsztaty mobilnej fotografii

🗓 18 sierpnia (sobota), miejsce: Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, 15:00-18:00.

💸 Udział bezpłatny!

***

SPRAWDŹCIE CO DLA WAS SZYKUJEMY!

Foto Album to warsztaty dla wszystkich osób, które chcą stworzyć swój album fotograficzny od podstaw. Podczas warsztatów poznacie proste techniki introligatorskie, które pozwolą Wam samodzielnie wykonać album na swoje prace, zdjęcia lub szkice. Dowiecie się, jak wykonać okładkę, czym jest kaszerowanie i poznacie podstawy szycia japońskiego. Na warsztatach do Waszej dyspozycji będą wysokiej jakości papiery i wszystkie potrzebne narzędzia.


***

Celem warsztatu z mobilnej fotografii będzie przekazanie podstaw i dobrych praktyk robienia zdjęć telefonem, wraz z działaniami praktycznymi w przestrzeni nas otaczającej. Ponadto postaramy się pokazać darmowe aplikacje ułatwiające edycję zrobionych zdjęć, prezentację poprowadzimy w oryginalny sposób - każdy z uczestników będzie ją wyświetlał na swoim telefonie.

Michał Wesołek - fascynat nowych technologii i ich praktycznego użycia ułatwiającego codzienne funkcjonowanie. Zaangażowany w społeczność skupioną przy profilu IgersGdansk. W ramach rozwijania społeczności pracował przy organizacji spotkań mających na celu odkrywanie interesujących miejsc w Trójmieście m.in w Sopocie, które obejmowało bliższe poznanie możliwości oferowanych
dla mieszkańców przez miejską bibliotekę. We wrześniu 2016 i 2017 roku prowadził w ramach Slot Festiwalu w Gdyni warsztat poświęcony podstawom korzystania z aplikacji internetowych m.in. Instagram.

Przemek Zdybel - zarządza i animuje, wspólnie z trzema innymi osobami, lokalną społecznością zbudowaną wokół profilu IgersGdansk. Przygodę z fotografią mobilną i instagramem rozpoczął jednocześnie, czyli ponad 4 lata temu. Był aktywnym członkiem ogólnopolskiej grupy entuzjastów fotografii mobilnej „Mobilni”, z którą organizował cykliczne wystawy fotograficzne oraz warsztaty fotografii mobilnej. W ramach działania społeczności IgersGdańsk bierze udział jako współprowadzący warsztaty fotografii mobilnej oraz aktywnie uczestniczy w organizacji cyklicznych spotkań dla społeczności oraz spacerów fotograficznych.

***
Wszystkie wydarzenia z cyklu (warsztaty, projekcje filmowe i inne) chcemy udostępnić jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sala, w której odbywają się warsztaty i pokazy filmowe, znajduje się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i masz dodatkowe potrzeby (tłumacz/tłumaczka j. migowego, asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne) proszę skontaktuj się z nami: Paula Bartnik, paula@440km.pl / tel 797580787

***
Projekt "Miejskie Lekcje Fotografii - Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu" jest realizowany przez Fundację Machina Zmian.
Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerem projektu jest: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Gmina Władysławowo i Miasto Jastarnia.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.