Sukcesy zawodników PMKS Rybak Władysławowo (foto)

Mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w Hiszpanii (link otworzy duże zdjęcie)


Bardzo dobre wieści dotarły do nas z dalekiego półwyspu Iberyjskiego. Na gościnnej hiszpańskiej ziemi w miejscowości La Manga u wybrzeży Morza Śródziemnego odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc, w których z sukcesami wzięli udział zawodnicy PMKS Rybak Władysławowo. Nie inaczej było podczas organizowanych pod koniec października Mistrzostwach Polski.

Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc w La Manga (Hiszpania)

Polskę reprezentowało dwóch zawodników z Parafialnego Młodzieżowego Klubu Sportowego „Rybak” z Władysławowa, którzy niezmiennie przynoszą nam wiele radości. W kategorii juniorów do 23 lat w wadze do 93,0 kg trzecie miejsce zajął Marcin Lange, podnosząc ciężar o wadze 190,0 kg. Wśród seniorów w wadze do 66,0 kg bardzo dobrze spisał się Paweł Hadas, który po pewnym zaliczeniu ciężaru 160,0 kg do końca walczył o miejsce drugie z Rosjaninem, lecz atak Pawła (jego waga 61,7 kg) na ciężar 185,0 kg był minimalnie nieudany. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Jest to pierwszy medal zdobyty przez zawodnika naszego klubu na zawodach seniorów na tej rangi mistrzostwach.

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Chorzowie

Na zakończonych pod koniec października Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym zawodnicy „Rybaka” zdobyli łącznie 9 medali. Tytuł mistrzowski w kat. juniorek do 16. lat wywalczyła w wadze do 57,0 kg Aleksandra Kornak. Medal srebrny w tej samej kat. wiekowej w wadze do 63,0 kg wywalczyła Klaudia Pieper. Także ze srebrnym medalem wróciła juniorka starsza Karolina Pionk. Złotymi medalami poszczycić się mogą także chłopcy. Mistrzem i trzykrotnym rekordzistą Polski juniorów do 16. lat został Albert Ruta, który uzyskał wynik 127,5 kg w wadze +105,0 kg, natomiast Mariusz Hintzke zwyciężył w kat. juniorów do 23. lat w wadze do 93,0 kg uzyskując 180,0 kg. Pozostali nasi zawodnicy zdobyli medale brązowe w kat. juniorów do 20 lat w nast. kat. wagowych: Tomasz Roś w kat. do 74,0 kg, Patryk Wendt w kat. do 83,0 kg i Marcin Lange w kat. do 93,0 kg. Z medalem srebrnym powrócił z mistrzostw też nasz weteran Marian Piwowarczyk.

Sezon udanych startów zawodników PMKS Rybak zakończy w pierwszych dniach grudnia Albert Ruta, który wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorów w trójboju siłowym. Zawody te są eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Życzymy udanego startu, a pozostałym zawodnikom dalszych wspaniałych sukcesów.

Trener Sekcji
Augustyn Hadas

Opublikowano: 07 listopada 2017 10:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1223

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.