Zakończono modernizację budynku Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie

ZS nr 1

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wykonano remont budynku ZS nr 1 przy ul. Morskiej we Władysławowie. Dzięki inwestycji, której koszt wynosił ponad 1 mln. zł, uczniowie mogli rozpocząć naukę w odnowionym obiekcie dostosowanym do potrzeb różnych grup wiekowych.

Niedawna reforma oświatowa wymogła na gminie przeniesienie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, mieszczącej się poprzednio przy ul. Drogowców, do Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Morskiej. W jednym budynku szkolnym uczą się zatem i 6-latki jak i młodzież licealna.
- Uznaliśmy, że lepiej będzie dla uczniów - zarówno najmłodszych, jak też najstarszych, aby byli od siebie odseparowani. W związku z tym placówkę podzielono na dwie części. Inwestycja była podyktowana przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem uczniów różnych poziomów nauczania – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Przebudowa fragmentów budynku szkoły opierała się na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb najmłodszych dzieci. Powstały trzy sale lekcyjne do nauki dla klas „zero”, szatnie odzieży wierzchniej oraz zespół sanitariatów dla dzieci – dla chłopców i dziewcząt, toaletę dla osób z niepełnosprawnościami oraz osobną dla personelu. Ponadto powstały nowe gabinety przedmiotowe fizyki i chemii wraz z pomieszczeniami pomocniczymi oraz sala sensoryczna, która pomoże uczniom zrelaksować się podczas przerw między zajęciami. Ważnym elementem inwestycji było również zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Powstał ogrodzony plac zabaw z nowoczesnymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią oraz trawnik z kwiatami łąkowymi.

Opublikowano: 16 września 2020 09:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 175

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.