AKTUALIZACJA!! Komunikat o awarii rurociągu ściekowego w Oczyszczalni w Swarzewie

Komunikat o awarii rurociągu ściekowego w Oczyszczalni w Swarzewie (link otworzy duże zdjęcie)
 

❗️❗️❗️ Koniec awarii ❗️❗️❗️

Wszystkie ścieki ponownie pompowane są do oczyszczalni Swarzewo.
Apel o ograniczenie zużycia wody - odwołany!

Podsumowanie zdarzenia, będzie udostępnione po uzyskaniu pełnych informacji.

 
 

Dzisiaj (12.12.2019) o godzinie 14:30 podczas planowanego remontu rurociągu ściekowego, złącze RK przygotowane przez wykonawcę rozszczelniło się i zalało wykop. Zaczęto magazynować ścieki w przeznaczonym do tego zbiorniku, jednak zbiornik zapełnił się i nastąpił awaryjny zrzut nieczystości do Zatoki Puckiej.
 
Informację o zdarzeniu przekazano do Urzędu Miejskiego we Władysławowie o godzinie 14:40. Burmistrz Władysławowa o 14:45 zwołał spotkanie w trybie pilnym, w celu ustalenia działań związanych z zaistniałą sytuacją. O godzinie 14:55 do Międzygminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Ekowik” Sp. z o.o. przekazano informację o konieczności ograniczenia zużycia wody.

Obecnie trwają prace w celu usunięcia uszkodzenia. W tej chwili wykonawca odpompowuje zalany wykop, następnie zdemontuje niesprawne złącze, wstawi blok oporowy, a potem zamontuje nowe złącze. Prace będą prowadzone przez całą noc, a ich zakończenie planowane jest na jutro (13.12.2019) w godzinach popołudniowych.
 
Apelujemy do Mieszkańców Władysławowa, Chłapowa i Chałup o ograniczenie zużycia wody, co znacznie ułatwi i przyspieszy naprawę uszkodzenia rurociągu.

Po usunięciu awarii zaplanowane prace modernizacyjne będą kontynuowane.

Opublikowano: 12 grudnia 2019 16:44

Kategoria: Komunikaty

Zdjęcia:

Wyświetleń: 599

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.