"Rowerowa Odyseja Dobroci" - zapraszamy do wsparcia inicjatywy!

(link otworzy duże zdjęcie)


Zapraszamy wszystkich do wsparcia i udziału w "Rowerowej Odysei Dobroci" organizowanej przez fundację Podróże bez Granic.

W ramach #RowerowaOdyseja organizowana jest zrzutka charytatywna na zakup handbike, trójkołowca i wyprawę rowerową dla osób z niepełnosprawnością. Pomysłodawca akcji - Tomasz Boryński - wyruszy 6 kwietnia w rowerową podróż z Niemiec przez Czechy do Gdyni. Nie będzie to jednak zwykła podróż. Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.rowerowaodyseja.pl

Fundacja Podróże bez Granic prowadzona przez czworo zapaleńców (trójkę poruszającą się na wózkach), w tym m.in. mieszkańca Władysławowa - Grzegorza Wojaka, który mimo znacznej niepełnosprawności pomaga innym. Fundacyjny spec od strony internetowej, grafiki, autor większości fundacyjnych filmów, najlepszych zdjęć. Pozazawodowo interesuje się filozofią, fizyką kwantową, antropogeografią. Jest też "królikiem doświadczalnym" fundacji w "testach" zdolności osób z porażeniem 4-kończynowym (takich jak np. po urazie kręgosłupa szyjnego) do robienia rzeczy "niemożliwych". Dotychczas z powodzeniem sprawdzał swoje siły m.in. w nurkowaniu, pływaniu na kajakach, jeździe na quadach.

Wśród osób z niepełnosprawnością, które biorą udział w fundacyjnych wydarzeniach i podróżach są m.in. dwie inne mieszkanki Władysławowa - Anna Frank i Aleksandra Mirecka, która prowadzi na FB blog https://www.facebook.com/wstanizacznijzyc/ i w ten sposób komentuje pomysł "Rowerowej odysei Dobroci" oraz inne działania fundacji:

"Ktoś może powiedzieć, że to bezsensowne wydawanie pieniędzy, że lepiej kupić buty ortopedyczne, albo wysłać na turnus rehabilitacyjny. Że to fanaberie. Że lepiej przekazać te pieniądze na ratowanie chorych dzieci...Chcę, żebyście wiedzieli jedną rzecz. Można mieć najlepszych rehabilitantów i specjalistów. Można mieć najlepszy sprzęt na świecie i zero motywacji do wyjścia z domu. Bo wszystko siedzi w głowie, w przekonaniu, że czegoś się nie może. Że nie jest się godnym normalnego życia, w każdym jego aspekcie. Że świat zaczyna i kończy na tych czterech ścianach ścian wokół ciebie. Można otoczyć się wiankiem z psychologów i psychoterapeutów i niewykluczone, że przyniesie to jakiś efekt. Że twoja samoocena i pewność siebie minimalnie wzrośnie, ale nadal będziesz się czuł inny, gorszy...
Nie neguje przy tym pomocy psychologicznej, ale czasami nie tędy droga. Czasami zrobienie czegoś trudnego, przekroczenie, w jakimś sensie swoich możliwość (nie mówię tutaj o takich skrajnościach jak skok ze spadochronie, chociaż jak ktoś tak czuję to proszę bardzo, droga wolna, daje większego kopa, niż wszystkie trepie razem wzięte.

Widzę to po sobie. Wyjazdy z fundacją dają mi nieźle w kość. Wracam zmęczona, obolała (często z bólem kręgosłupa, albo mięśni, o których istnieniu nie wiedziałam), ale z jakimś boskim poczuciem sprawczości i satysfakcji w sercu.

Często wracam do tych chwil, gdy jest mi ciężko lub myślę, że z czymś sobie nie poradzę. Pojawia się myśl. "Ej, laska dałaś radę dojechać na miejsce zbiórki, dałaś radę na kajakach, regatach i wielu innych sytuacjach, a z tym sobie nie poradzisz? Ogarnij się!"

Cztery lata temu dmuchnęli mi w skrzydła, a teraz za sprawą Tomka i jego wyprawy mają szansę "dmuchać jeszcze mocniej" i dawać nadzieję kolejnym osobom. To, coś czego nie da się opisać, aby jednak stało się to rzeczywistością potrzebna jest TWOJA POMOC."

https://www.facebook.com/wstanizacznijzyc/posts/1209009252606921

Opublikowano: 04 kwietnia 2019 12:38

Kategoria: Ogłoszenia

Zdjęcia:

Wyświetleń: 612

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.