Kultura: Warsztaty, impreza darmowa

Warsztat fotograficzny - portret

08 grudnia 2018 od: 16:30 do 19:00
ul. Gen. J. Hallera 19, Władysławowo, pucki, pomorskie
Władysławowo, ul. gen. J. Hallera 19, sala 103

📷 Cykl „Miejskie Lekcje Fotografii” - warsztaty fotograficzne i projekcje filmów o tematyce związanej z fotografią.

📷 Warsztaty fotograficzne - Portret

🗓8 grudnia (sobota), 16:30 - 19:30, Władysławowo, Sala 103 w Urzędzie Miasta

👨‍🏫 Prowadzący: Krzysztof Winciorek

💸 Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: osobiście u Dominiki Sułat-Jęcek w Centrum Kultury Promocji i Sportu, telefonicznie: 58 674 54 45 lub mailowo: dominika@ckpis.pl.

***

Portret to jeden z najczęściej uprawianych rodzajów fotografii. Spełnia rolę nie tylko estetyczną i sprzedażową (jak można by wnioskować po współcześnie produkowanych obrazach komercyjnych i użytkowych). Portret ma głównie wartość poznawczą, sentymentalną i archiwizacyjną – staje się "lustrem z pamięcią". Poprawnie wykonany portret pozwala na zachowanie wizerunku drugiej osoby w sposób rozpoznawalny, ale jednocześnie estetycznie atrakcyjny dla oglądającego
oraz dla samego portretowanego.

Warsztaty pomogą nam zrozumieć techniczne aspekty różnych rodzajów oświetlenia, które możemy samodzielnie konstruować we własnym domu, wykorzystując dostępne światło naturalne i sztuczne oraz elementy umożliwiające jego modyfikację. Nauczymy się modelować i korygować domowe warunki oświetleniowe, ale przede wszystkim dowiemy się jak pracować z modelem – jak ustawić pozycję ciała, by jego wymowa wystarczyła do jak najlepszego ujęcia osoby portretowanej.

Prosimy o zabranie ze sobą cyfrowych aparatów fotograficznych! 📸 Na zakończenie warsztatów każdemu z Państwa zostanie wykonany portret. Jeśli mają Państwo ochotę podkreślić na nim jakiś element ubioru, zabrać ze sobą jakiś rekwizyt - serdecznie do tego zachęcamy :)
***
Prowadzący: Krzysztof Winciorek

Fotograf badający zjawiska psychologiczne i socjologiczne, przekładający je na tor wizualny. Dokumentalista i miłośnik fotografii ulicznej i architektury. Fotograf reklamowy współtworzący Tekla Studio. Urodzony w Gdańsku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Dyplom w Pracowni Fotografii Reklamowej na kierunku: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, specjalność: Fotografia na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Magister sztuki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na kierunku Fotografia.

***

Wszystkie wydarzenia z cyklu (warsztaty, projekcje filmowe i inne) chcemy udostępnić jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sala, w której odbywają się warsztaty i pokazy filmowe, znajduje się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i masz dodatkowe potrzeby (tłumacz/tłumaczka j. migowego, asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne) proszę skontaktuj się z nami: Paulina Pohl, paulina@440km.pl / tel 793433767

***
Projekt "Miejskie Lekcje Fotografii - Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu" jest realizowany przez Fundację Machina Zmian. Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerem projektu jest: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Gmina Władysławowo i Miasto Jastarnia.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.