Kultura: Wystawa, impreza darmowa, impreza otwarta

Wernisaż fotografii - Miejskie Lekcje Fotografii

14 grudnia 2018 od: 17:00 do 19:00
ul. Morska 1, Władysławowo, pucki, pomorskie
Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie, patio

Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii uczestników i uczestniczek projektu Miejskie Lekcje Fotografii we Władysławowie.

14 grudnia, Władysławowo, Szkoła Podstawowa ZS nr 1, ul. Morska 1, godz. 17:00 - 19.00.

Od maja do grudnia tego roku, mieszkańcy/mieszkanki trzech nadmorskich miast (Gdyni, Władysławowa i Jastarni) zainteresowani/zainteresowane fotografią, uczestniczyli/uczestniczyły w cyklicznie odbywających się wydarzeniach poświęconych fotografii: warsztatach, spotkaniach, projekcjach filmowych, spacerach i piknikach fotograficznych. Wszystkie wydarzenia były bezpłatne i zaprojektowane tak, aby mogły uczestniczyć w nich osoby o różnym stopniu sprawności w tym: seniorzy/seniorki, osoby z niepełnosprawnością ruchu, słuchu i wzroku.

Uczestnicy i uczestniczki wzięli/wzięły udział w sentymentalnej podróży po swoim mieście (fotospacer - Historia Twojego miasta na fotografii), podzielili/podzieliły się historiami rodzinnymi (warsztat “Przenikanie czasów”), stworzyli własne fotograficzne kartki świąteczne (warsztat Kolaż fotograficzny). A co najważniejsze - sami stali się fotografami i fotografkami (warsztat Portret fotograficzny). Prace uczestniczek i uczestników projektu zostaną zaprezentowane podczas wernisażu.

Zapraszamy!

Na wernisażu zostaną zaprezentowane wielkoformatowe fotografie, które powstały w ramach warsztatów “Fotospacer - Historia Twojego miasta”. Autorkami i autorami fotografii są: Beata Gawryszczak, Elżbieta Sarnowska, Joanna Fierka, Robert Sokołowski, Dawid Droździel, Żaneta Galewska.


Wszystkie prace powstały pod okiem fotografa Krzysztof Winciorek Fotografia, który przygotował je również do druku.
Na wernisażu zaprezentowane zostaną także w małym formacie portrety uczestniczek i uczestników warsztatu fotograficznego “Portret” powstałe w trakcie praktycznych zajęć z fotografem Krzysztofem Winciorkiem. Różne spojrzenia i zróżnicowany poziom umiejętności uczestników/uczestniczek zaowocowały ciekawym i różnorodnym zbiorem fotografii miasta i ludzi. Zapraszamy do wspólnego oglądania!***

Miejskie Lekcje Fotografii to projekt, którego celem jest dostępna dla wszystkich bez względu na wiek, stopień sprawności i miejsce zamieszkania bezpłatna edukacja fotograficzna. Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych. Wszystkie wydarzenia są tak zaprojektowane, żeby były dostępne dla jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sale, w których odbywają się warsztaty i pokazy filmowe, znajdują się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Oprócz dostępnej przestrzeni zajęć dbamy także o dostępność działań odpowiadając na dodatkowe potrzeby takie jak: (tłumacz/tłumaczka j. migowego, asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne).

Szczegółowych informacji udziela: Paulina Pohl, paulina@440km.pl / tel 793 433 767Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych.

W 2018 zostały zrealizowane warsztaty: tworzenia fotoalbumów, fotografii mobilnej, fotografii bezkamerowej, obróbki zdjęć, tworzenia fotokartek świątecznych, portret fotograficzny, warsztaty fotografii rodzinnej i spacer z historią miasta w tle. Ponadto odbyły się pokazy filmów: Twarze, plaże, Książę i dybuk, Człowiek delfin, Dziennik z podróży, Sól ziemi, Nie tacy sami, Fotograf wojenny, Polaroid-błyskawiczne spełnienie marzeń. Wśród osób prowadzących warsztaty są fotografowie i fotografki: Maurycy i Marzena Śmierzchalscy, Krzysztof Winciorek, Sylwia Nikko Biernacka, Przemek Zdybel, Michał Wesołek, graficzka Justyna Radziej, filmoznawczynie i animatorki kultury: Paulina Pohl, Krystyna Weiher-Sitkiewicz, Joanna Kiedrowska, Paula Bartnik. Pomysłodawczynią projektu jest Sylwia Nikko Biernacka, prezeska Fundacji Machina Zmian, fotografka, trenerka i inspiratorka.

***

Projekt "Miejskie Lekcje Fotografii - Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu" jest realizowany przez Fundacja Machina Zmian.
Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerami projektu są: Miasto Gdynia, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Docs Against Gravity, Miasto Władysławowo, Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie i Miasto Jastarnia.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.