Budżet Obywatelski w Metropolii (10-24/09)

Budżet Obywatelski w Metropolii (link otworzy duże zdjęcie)


Dzięki współpracy w ramach członkostwa w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot zrzeszone samorządy tj. Gdańsk, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Sopot, Władysławowo i Żukowo umówiły się na jeden wspólny termin głosowania w ramach Budżetów Obywatelskich – 10 do 24 września. W tym czasie m.in. w Szybkiej Kolei Miejskiej, portalu trojmiasto.pl, taborze PKM oraz Przewozach Regionalnych, Dzienniku Bałtyckim, a także serwisie naszemiasto.pl i Radiu Gdańsku pojawią się reklamy zachęcające do głosowania na projekty BO.

Ponadto utworzona została dedykowana BO strona internetowa pod adresem http://bowmetropolii.pl/#mapa gdzie znaleźć można np. więcej informacji nt. budżetów obywatelskich poszczególnych samorządów, a także pojawią się linki do stron, na których możliwe będzie głosowanie na projekty w formie elektronicznej.

Budżet Obywatelski w Gminie Władysławowo: zakładka BO na stronie głównej, informacje nt. BO w BIP.

Budżet obywatelski umożliwia społeczeństwu podjęcie decyzji o tym, jak zostanie wykorzystana część budżetu swojego miasta czy gminy w przyszłym roku. Mieszkańcy mają szansę wymyślić, zaproponować, wypowiedzieć się oraz głosować na najlepszy ich zdaniem projekt. BO stanowi formę konsultacji społecznych, a co za tym idzie szerokie pole do współpracy między władzami samorządowymi, a wspólnotą mieszkańców. Taka forma włączenia mieszkańców w decydowanie o ich otoczeniu, dodatkowo wzmacnia ich więzi z miejscem zamieszkania. Pobudza i ożywia zainteresowania oraz pozytywnie wpływa na życie publiczne. Czynny udział mieszkańców w decydowaniu o przestrzeni oraz współpraca między władzami samorządowymi to przyszłość metropolii.

Opublikowano: 06 września 2018 09:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 486

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.