Uroczysta sesja wieńcząca VII kadencję 2014-2018 (foto i wideo)

Uroczysta sesja wieńcząca VII kadencję 2014-2018 (link otworzy duże zdjęcie)


10 października 2018 roku w sali 103 Urzędu Miejskiego we Władysławowie miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej Władysławowa z okazji zakończenia VII kadencji 2014-2018. Były gratulacje i podziękowania, w tym dla Przewodniczącego Stefana Kleina i Wiceprzewodniczącego Lecha Kranca, którzy przechodzą na samorządową emeryturę.

Nie były to zwyczajne obrady Rady Miejskiej Władysławowa. Uroczyste posiedzenie rozpoczął występ artystyczny lokalnego zespołu "Kaszubianki". Następnie miejsce przy mównicy zajął przewodniczący Stefan Klein, który w liczbach podsumował zebrania komisji oraz sesje Rady Miejskiej VII kadencji. Nie dało się nie zauważyć wzruszenia, jakie towarzyszyło ostatniemu, formalnemu wystąpieniu, zasiadającego od 1998 roku w Radzie, doświadczonego samorządowca. Następnie głos zabrał Burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Przedstawił on w formie krótkiej wideoprezentacji wybrane inwestycje, zrealizowane na terenie Gminy Władysławowo, podczas ostatnich 4 lat.

Nie zabrakło podziękowań dla osób, dzięki którym udało się podejmować właściwie decyzje i realizować odważne projekty, nie tylko te zauważalne w postaci inwestycji. Burmistrz wręczył listy gratulacyjne dla radnych, przewodniczących osiedli, sołtysów, kierowników referatów, jednostek organizacyjnych oraz dyrektorów szkół. W sposób szczególny Burmistrz podziękował pracownikom Urzędu Miejskiego we Władysławowie. Zwrócił również uwagę na wzorową współpracę z ościennymi gminami oraz puckim starostwem. Odchodzącym na samorządową emeryturę Stefanowi Klein (5 kadencji) i Lechowi Kranc (4 kadencje) pogratulował pracy na rzecz rozwoju Władysławowa. Wręczył, wykonane ręcznie z wyrzucanych przez morze przedmiotów, modele statków i wyraził nadzieję na dalszą współpracę oraz bazujące na doświadczeniu bezcenne rady. Głos podczas sesji zabrał także Starosta i Wicestarosta powiatu puckiego, którzy złożyli gratulacje Radzie Miejskiej oraz Burmistrzowi, zwracając przy tym uwagę na porozumienie i znakomitą współpracę, których efektem są choćby zrealizowane na terenie gminy inwestycje tj. budowa ul. Żwirowej, nowoczesnego ronda, czy drogi na Łebcz. Następnie, w podobnym tonie - dziękując za współpracę i gratulując efektów pracy VII kadencji - wypowiadali się także m.in. prezes PLGR, reprezentant senatora Sławomira Rybickiego, przedstawiciele OSP oraz dyrektorzy szkół.

Opublikowano: 12 października 2018 12:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 621

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.