Nasi Seniorzy na Olimpiadzie (foto)

Nasi Seniorzy na Olimpiadzie (link otworzy duże zdjęcie)


18 października w hali AWFiS w Gdańsku odbyła się "Olimpiada Seniora", wieńcząca prowadzoną w 15 gminach Pomorza, w tym w Gminie Władysławowo, akcję "Dynamiczni Seniorzy z Energią". Przygotowano dużo atrakcji, na czele z zawodami 
rekreacyjno – sportowymi, w których aktywnie brali udział nasi reprezentanci. 

Tuż o poranku sprzed Urzędu Miejskiego we Władysławowie do Gdańska wybrała się w sumie 32-osobowa reprezentacja Gminy Władysławowo. Tworzyli ją uczestnicy projektu "Dynamiczni Seniorzy z Energią" - razem 16 zawodników, którzy brali udział w sprawnościowych konkurencjach oraz 16 kibiców, wspierających naszych przedstawicieli - na czele z Burmistrzem Władysławowa Romanem Kużel.

Seniorzy próbowali swoich sił w następujących konkurencjach:
- tor przeszkód (marsz, przejście przez obręcz, slalom, przeniesienie piłki, rzut woreczkiem),
- zawody Nordic Walking,
- zadania z elementami orienteringu,
- zadania łączone (koszykówka, plandeka).

Dynamiczni Seniorzy z Energią - klasyfikacja

Nasz zespół zajął wysokie 4. miejsce w ogólnej klasyfikacji Olimpiady, niestety nie zmieścił się na podium olimpiady. Jednak nie to w całej inicjatywie było najważniejsze. Liczył się przede wszystkim ruch dla zdrowia, dobra zabawa oraz integracja. Na pierwszym miejscu uplasowali się seniorzy z Gminy Przczółki, za nimi mieszkańcy Gminy Skarszewy, a na trzecim miejscu grupa z Przywidza. Organizatorem programu „Dynamiczni Seniorzy Energią” oraz samej olimpiady była Grupa Energa, Grupa LOTOS oraz Ziaja.

Opublikowano: 19 października 2018 10:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 598

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.