Turystyczne trendy na 2019 rok - gdzie będziemy wypoczywać? (raport: Nocowanie.pl)

Turystyczne trendy na 2019 rok - gdzie będziemy wypoczywać? (link otworzy duże zdjęcie)


Do letniego urlopu zostało jeszcze bardzo dużo czasu, jednak już dziś warto się zastanowić nad miejscem wypoczynku. Wybrać sprawdzony region, czy może wyruszyć w miejsce jeszcze nieodkryte? Wiele osób zadaje sobie właśnie takie pytanie. Dla niezdecydowanych, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi miejsc, które dadzą szansę na pełen relaks w nadchodzącym roku.

Wybierając miejsce wypoczynku, kierujemy się różnymi kryteriami. Jedni lubią odkrywać, inni z kolei okazują przywiązanie do znanych miejsc. Warto podkreślić, że każdy z nas ma różnorodne upodobania - ma to również odzwierciedlenie w kierunkach podróży. Co prawda większość osób marzy o wypoczynku z dala od wszystkiego i wszystkich, co nie jest to takie proste, jak się wydaje, gdyż przeważają względy praktyczne.

Jakie kryteria przeważają w kierunkach podróży przez nas wybieranych?

1. Względy finansowe - to chyba najważniejsze kryterium ze wszystkich, ponieważ większość osób planując wypoczynek rozpoczyna swoje rozmyślania właśnie od ustalenia budżetu. Nie każdy może sobie pozwolić na wczasy w luksusowym hotelu, jednak warto zauważyć, że różnorodność ofert dostępnych w Polsce, umożliwia wypoczynek w warunkach dogodnych dla każdej grupy ludzi. Standard domków, pensjonatów, czy nawet pokoi gościnnych jest z roku na rok coraz lepszy, tak więc wypoczynek powinien być tylko i wyłącznie przyjemnością.

2. Względy turystyczne, kulturowe, przywiązanie do miejsc - różnorodność tego kryterium to równie ważna kwestia. Wiadomo, że jedni turyści lubią słońce i wylegiwanie na plaży, inni z kolei wolą aktywnie spędzać czas, poznając nowe miejsca związane z historią i kulturą, znanymi postaciami, czy też klubami piłkarskimi, a jeszcze inni pragną wypoczynku w miejscu pełnym ciszy i spokoju. Różnorodność daje możliwość odnalezienia wymarzonych miejsc dla każdego.

3. Bliskość miejsca - to kryterium zdaje się mieć równie istotne znaczenie, co te wymienione wcześniej. Jedna grupa turystów woli miło spędzić czas w turystycznej miejscowości tuż za miastem, inni z kolei wybierają kierunek byle jak najdalej od domu.

4. Ciekawość poznania nowych miejsc - to bardzo ważne kryterium, przy wyborze kierunku wakacyjnej podróży. Większą część osób fascynują nowe, nieodkryte miejsca. Przeważają tu jednak względy praktyczne, ponieważ gdzieś trzeba spać, coś zjeść i coś zobaczyć. „Dzikie” tereny raczej nam tego wszystkiego nie zagwarantują.

Warto w tym miejscu przyjrzeć się temu, jakie miejsca były popularne wśród turystów w 2018 roku:

- I półrocze 2018 w turystyce krajowej
- Weekend majowy 2018
- Wakacje 2018 w Polsce
- Długi weekend sierpniowy 2018

Jakie miejsca będą popularnymi kierunkami podróży w nadchodzącym roku?

Każdego roku nasz kraj jest chętnie wybieranym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Przeważają głównie kierunki nadmorskie, jednak niesłabnącą popularnością cieszą się również góry, Mazury, jak też miejsca z bogatą ofertą kulturalną i mające związek z historią. Warto również zauważyć, że coraz częściej Polskę odwiedzają turyści z zagranicy. Jest to z pewnością bardzo zadowalający fakt, ponieważ nasz kraj ma w sobie wiele ciekawych miejsc do odkrycia. Nadchodzący rok z pewnością powinien poprawić taki stan rzeczy, gdyż Polska każdego roku stara się urozmaicać ofertę turystyczną, proponując wiele ciekawych wydarzeń w popularnych turystycznie miejscach.

Dla niezdecydowanych turystów przygotowaliśmy propozycje miejsc na udany wypoczynek nad morzem, w górach, nad jeziorem i w miastach z bogatą ofertą kulturalną, historyczną i rozrywkową.

Wypoczynek nad morzem

To bezapelacyjnie najpopularniejszy kierunek  wśród turystów, ostatnio wzrasta również zainteresowanie gości z zagranicy. Czy Bałtyk będzie równie popularnym miejscem wypoczynku w nadchodzącym roku? Z pewnością tak! Co prawda różnie się mówi o naszym morzu – że zimne, że zatłoczone plaże, że dojazd zajmuje prawie cały dzień. Jednak pomimo tych wszystkich narzekań, każdego roku, nad morze przyjeżdża coraz więcej turystów. Piękne piaszczyste plaże są w stanie pomieścić zarówno amatorów plażingu, jak też miłośników aktywnego wypoczynku. Które miejsca warto wybrać na wakacyjny wypoczynek?

1. Władysławowopopularna miejscowość nadmorska, ciesząca się dużym zainteresowaniem turystów każdego roku.  Doskonała lokalizacja, piękna plaża oraz bogate zaplecze rekreacyjno - usługowe powodują, że miejscowość ta przeżywa istny najazd turystów w sezonie letnim. Przypuszczamy, że rok 2019 będzie się cieszył również sporym zainteresowaniem turystów. A wszystko dzięki wspaniałemu klimatowi, bliskości Trójmiasta, czy Półwyspu Helskiego, które z powodzeniem można zwiedzać, wypoczywając we Władysławowie.

Kompletny raport dostępny jest w załączonym komunikacie.

Opublikowano: 14 listopada 2018 14:28

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Informacja prasowa - Turystyczne trendy na 2019 rok - gdzie będziemy wypoczywać [232.73 KB]

Wyświetleń: 456

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.