Uczniowie SP2 na finale Odysei Umysłu (foto)

Przed występem - Sędzia Sceny sprawdza dokumentacje (link otworzy duże zdjęcie)


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie w dniach 30-31 marca 2019 roku wzięli udział w 28 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, który zorganizowano w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W Finale udział wzięły 234 drużyny, które uzyskały awans podczas Eliminacji Regionalnych (Wrocław, Łódź, Katowice, Warszawa, Poznań, Gdańsk). Każda drużyna jednego dnia przedstawiała rozwiązania Problemów Długoterminowych, a drugiego zmagała się z Problemem Spontanicznym. Zespoły, których występ sceniczny przypadał na sobotę, Problem Spontaniczny rozwiązywały w niedzielę i odwrotnie. Chcąc ułatwić integrację Odyseuszy i Trenerów z różnych zakątków kraju, zespoły Finalistów zastały połączone w pary – czyli Drużyny Kumpelskie. Kumple zawsze są w zbliżonym wieku, ale wybrali inny Problem Długoterminowy – więc nie konkurują ze sobą.

Drużyna z SP2 z Władysławowie w składzie: Helena Krawiec, Oliwia Bisewska, Michalina Kałmucka, Paulina Rogowska, Tamata Adas, Michał Damaszk oraz Adrian Stromski z trenerką Alicją Krzebietke za drużynę kumpelską mieła Odyseuszy ze Szkoły Podstawowej nr 172 z Łodzi. Zasada była taka, aby spędzić wspólnie trochę czasu podczas Finału – razem raźniej, ciekawiej, łatwiej i weselej oraz pójść na konkursowy występ Drużyny Kumpelskiej.

Odyseusze z SP2 Władysławowo mieli swój występ (Problem Długoterminowy) w sobotę o godz. 8:40. Na występie nie zabrakło kibiców z Władysławowa. Dzięki temu, że występ był tak wcześnie, mogliśmy spokojnie pójść na występ naszej drużyny kumpelskiej oraz zobaczyć prezentacje z innych problemów i kategorii wiekowych. Pod koniec dnia o 18:00 wszyscy spotkaliśmy się w Gdynia Arenie na imprezie integracyjnej. Było to spotkanie przeznaczone tylko dla uczestników, trenerów oraz wolontariuszy. O 18:30 wieczorną zabawę dla wszystkich finalistów oficjalnie rozpoczął Omer - maskotka Odysei Umysłu. Za cudowną zabawę byli odpowiedzialni Nikos Kotowicz, Kuba Suchecki i DJ Fala.

Niedzielę rozpoczęliśmy Problemem Spontanicznym - czyli zadaniem, którego nikt wcześniej nie zna. Po nim, kiedy emocje trochę opadły, mogliśmy dalej podziwiać występy innych drużyn. O godzinie 18:30 rozpoczęła się w Gdynia Arena Gala Finałowa. W tym roku rozpoczęła się pokazem laserów, a dodatkowo scenę rozświetliło show w wykonaniu chorzowskiego Teatru Nam - Tara. Nie zabrakło też chwili wspomnień i wzruszeń, czyli filmowego podsumowania ostatnich dwóch dni. Następnie ogłoszono zwycięzców Nagrody Omera za postawę fair-play oraz zwycięzców Nagrody Ranatra Fusca za rozwiązanie wybitnie kreatywne, potem zwycięzców I stopnia, czyli Drużyny, które uzyskały prawo wyjazdu na Finały Światowe. To zespoły, które zdobyły Nagrodę Ranatra Fusca i/lub zajęły miejsca pierwsze (zawsze) bądź drugie (jeżeli w danej kategorii startuje więcej niż 10 drużyn) – natomiast zwycięzcy II stopnia - na EuroFestiwal, odpowiednio, miejsca drugie albo trzecie.

Nasza drużyna zajęła wysokie 4 miejsce (zabrakło nam tylko 4 punktów do miejsca 3, czyli żeby uzyskać prawo reprezentowania naszego kraju na EuroFestowalu w Rosji). Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu zapisuje się na kartach historii, a wraz z nim Nasze zaskakujące odkrycia, zdobyte doświadczenia i nowe przyjaźnie! Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i zrozumienie. Szczególne podziękowania osobom, które przyjechały do Gdyni, żeby nam kibicować i mocno za nas trzymać kciuki. Dziękujemy, że byliście z nami w tym roku! Gratuluję każdemu Odyseuszowi, bo przecież w Odysei Umysłu Zwycięzcą jest każdy z Was! - Wasza trenerka.

Źródło: Alicja Krzebietke - Szkoła Podstawowa nr 2

Opublikowano: 03 kwietnia 2019 11:08

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 497

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.