Uczniowie ZS1 na ogólnopolskim konkursie kulinarnym (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 na ogólnopolskim konkursie kulinarnym (link otworzy duże zdjęcie)


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym o tytuł GOLD GRILL TEAM w Gdańsku i uplasowali się w czołówce uczestników.

6 kwietnia uczniowie: Oskar Kohnke z klasy 1TG i Feliks Pliński z klasy 2TG pod opieką nauczyciela praktycznej nauki zawodu Pana Piotra Strucka wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym, który zorganizowano w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Gdańsku. W sumie w szranki stanęło 12 drużyn z całej Polski. Zadaniem uczestników było wykonanie przystawki z ryb bałtyckich lub jeziornych oraz drugiego dania mięsnego z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny. Uczniowie do dyspozycji mieli tylko grilla i blendery. Jury składające się ze znakomitych i sławnych szefów kuchni na czele z Kurtem Schellerem oceniało wygląd dania, jego estetykę, smak i czystość wykonania. Nasi uczniowie szybko zaskarbili sobie sympatię wszystkich uczestników oraz jury. Zostali bardzo wysoko ocenieni.

Pulą nagród były 3 miejsca i 3 wyróżnienia – nasz zespół zdobył wyróżnienie i dodatkowo staż w Bistro Fedde w Gdyni przy ul. Świętojańskiej u jednego z guru polskiej gastronomii – Jacka Fedde. Gratulujemy uczniom i dziękujemy Panu Piotrowi za przygotowanie oraz poświęcony czas. Wyróżnienie jest tym cenniejsze że nasi reprezentanci są dopiero na początku swojej gastronomicznej nauki i przygody z kuchnią.

Źródło: Beata Domnik - Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie

Opublikowano: 17 kwietnia 2019 12:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 372

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.