Doskonały początek sezonu zawodnika Bliza Władysławowo Tomasza Grycko! (foto)

Orlen Warsaw Marathon - Oshee 10 km (link otworzy duże zdjęcie)

Tomasz Grycko w 2019 roku się nie zatrzymuje. Podopieczny Piotra Oberziga na bardzo prestiżowych imprezach rozgrywanych w Olszynie i Warszawie odniósł dwa niezwykle cenne zwycięstwa.
 
Pierwsze zawody odbyły się 23 marca i miały rangę Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Nasz zawodnik bronił tytułu Mistrza Polski Seniorów na dystansie 10km, który wywalczył w ubiegłym roku w Żaganiu. Na starcie stanęło wielu utytułowanych zawodników, mimo to popularny "Grycek" nie miał sobie równych i z dużą przewagą zdobył swój kolejny złoty medal. Tym samym zawodnik Blizy wyrównał rekord 4. zwycięstw pod rząd w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych (2016, 2017, 2018, 2019). Poprzednio ta sztuka udała się Józefowi Noji w latach 1936, 1937, 1938, 1939.
 
Drugą imprezą, w której Tomasz z rozmachem wziął udział był Orlen Warsaw Marathon, który 14 kwietnia zorganizowano w Warszawie. Oprócz biegu maratońskiego odbył się bieg Oshee na dystansie 10km z udziałem naszego zawodnika. Na linii startu stanęło blisko 10 tysięcy zawodników z kraju i zagranicy, w tym mocna reprezentacja Ukrainy, Białorusi, Kenii i zawodnik z Estoni. Od startu Grycko nadawał ton rywalizacji narzucając mocne tempo, na 4km oderwał się od rywali i samotnie pokonywał kolejne kilometry. Rywale próbowali jeszcze w końcówce dogonić Władysławowianina, ale tego dnia podopieczy Piotr Oberziga był w niesamowitej dyspozycji i jako pierwszy, przy żywo reagującej publiczności, przekroczył linię mety. Tomasz uzyskał bardzo dobry wynik 29min i 30s co napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski na 10 000m na stadionie (Białogard 28.04). Na mecie nasz zawodnik i jego trener nie kryli wzruszenia. Zwycięstwo w tak prestiżowej imprezie daje potężnego "kopa" do dalszej, ciężkiej pracy w celu uzyskania wymarzonego awansu na Igrzyska Olimpijskie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w walce o marzenia!

Opublikowano: 15 kwietnia 2019 13:33

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 416

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.