Uratowali topiące się dziewczyny (foto)

Uratowali topiące się dziewczyny (link otworzy duże zdjęcie)


Burmistrz Władysławowa Roman Kużel podziękował dwóm odważnym mężczyznom z miasta Łodzi, którzy 12 czerwca uratowali dwie nastoletnie dziewczyny topiące się w Bałtyku.

12 czerwca około godz. 13:00 przy wejściu na plażę nr 3 we Władysławowie zaczęły się topić dwie nastoletnie dziewczyny (15 i 18 lat). Dwóch mężczyzn z rodzinami, wypoczywających w tym samym czasie na plaży zauważyło, że dziewczyny mają problem z pływaniem. Chwilę później jedna z nich była już pod wodą. Odważni turyści od razu postanowili zainterweniować i popłynąć z pomocą. Jeden z mężczyzn po drodze chwycił od kogoś dmuchańca, aby pomógł w utrzymaniu na powierzchni, gdyż była spora fala. Po wyciągnięciu topiących się z wody, mężczyźni (jeden z nich od 12 lat jest zawodowym strażakiem) rozpoczęli reanimację jednej z dziewczyn, która nie miała funkcji życiowych. Pomagała im też będąca również akurat na plaży pielęgniarka. Dzięki takiej postawie, odwadze i zdecydowanej reakcji, udało się uratować życie młodych dziewczyn. W akcji brały udział także służby SAR, Policji, OSP Chłapowo, motocykl ratunkowy oraz karetka.

Burmistrz Roman Kużel doceniając bohaterską postawę mężczyzn spotkał się z nimi w Urzędzie Miejskim i pogratulował decyzji, zachowania oraz pomocy bliźniemu. Również dzięki ich akcji, w tym roku na terenie Gminy Władysławowo, na szczęście jeszcze nikt się nie utopił. Jednocześnie służby przypominają i proszą o rozważne oraz odpowiedzialne zachowania nad wodą. Morze to żywioł, który daje dużo radości, ale również przy braku zdrowego rozsądku, może doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

Opublikowano: 17 czerwca 2019 10:22

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1146

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.