"Po kaszubsku na Nordzie" - II edycja konkursu (foto)

Po kaszubsku na Nordzie - II edycja konkursu (link otworzy duże zdjęcie)


13 czerwca 2019 roku w Izbie Kaszubskiej Ośrodka "Paleo" we Władysławowie odbył się finał konkursu poetycko-recytatorskiego "Po kaszubsku na Nordzie" - II edycja. Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych, którzy przy wsparciu nauczycieli, przygotowali piękne recytacje i kaszubskie piosenki.
 

W konkursie brały udział dzieci ze szkół nr 2 i nr 3 we Władysławowie oraz podstawówek z Jastrzębiej Góry i Chłapowa, które przedstawiły kaszubskie wiersze i utwory muzyczne. Jury w składzie: Romualda Białkowska - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Władysławowa, Maria Jentys-Borelowska - publicystka i krytyk literacki, Urszula Drzeżdżon - małżonka pisarza kaszubskiego z Władysławowa oraz Grażyna Szymańska - Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego we Władysławowie oceniło występy. W wyniku werdyktu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a 12 uczniów naszych szkół szczególnie się wyróżniających, otrzymało nagrody dodatkowe. W trakcie imprezy dzieci delektowały się pysznymi lodami, owocami w czekoladzie i innymi smakołykami.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rozwoju Władysławowa w ramach umowy z Gminą Władysławowo o realizację zadania publicznego. Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Władysławowa dziękuje wszystkim uczestnikom za piękne recytacje i piosenki w języku kaszubskim, nauczycielkom języka kaszubskiego: Dorocie Madalińskiej, Natalii Orzeł i Danucie Bazychowskiej za przygotowanie uczniów do konkursu oraz gościom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w imprezie.

Źródło: Romualda Białkowska - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Władysławowa

Opublikowano: 17 czerwca 2019 09:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 296

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.