Rajd Pojazdów Zabytkowych tylko dla Zuchwałych (foto)

Rajd Pojazdów Zabytkowych tylko dla Zuchwałych (link otworzy duże zdjęcie)

 

Rajd Pojazdów Zabytkowych tylko dla Zuchwałych zakończył się 1 sierpnia we Władysławowie. Oganizatorem Rajdu było Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Na Alei Gwiazd Sportu można było podziwiać 16 zabytkowych aut, którym udało się przejechać zaplanowaną trasę z Jawora do Władysławowa. Do pokonania było ponad 900 km, w planie były cztery etapy i trzy przystanki: w Ostrowie, Toruniu i Ostródzie. Po drodze załogi miały do wykonania szereg zadań, z których punkty wliczały się do końcowej klasyfikacji. Na mecie we Władsyławowie odbyła się prezentacja pojazdów, a następnie Burmistrz Władysławowa Roman Kużel i Prezes Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji Andrzej Giera wręczyli uczestnikom rajdu puchary i upominki. Oprócz nagród za udział w rajdzie dla wszystkich załóg, Burmistrz Władysławowa wręczył trzy specjalne dla najmłodszych zabytkowych samochodów oraz jedną wyjątkową dla załogantki o najpogodniejszym uśmiechu.
W tym roku swój szczególny jubileusz obchodził Jaworski Hufiec ZHP. Pięćdziesiąt lat temu utowrzona została w Rozewiu pierwsza Jaworska Baza Harcerska i właśnie z tej okazji Burmistrz Władysławowa podarował Komendantowi Hufca Jawor hm. Michałowi Czarneckiemu bardzo potrzebną w bazie kosę spalinową, życząc przy tym wspaniałych przygód, wyjątkowych emocji i miłych wspomnień z pobytów na obozach w najdalej na północ wysuniętej gminie w Polsce.
Po uroczystości na Alei Gwiazd Sportu Burmistrz Roman Kużel, hm. Michał Czarnecki oraz Prezes Andrzej Giera uczcili 76. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego składając wiązanki pod pomnikiem Bohaterów Męczenników Obrońców Ziemi Kaszubskiej 1939 na cmentarzu na ulicy Gdańskiej.

Opublikowano: 03 sierpnia 2020 14:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 369

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.