Kampania Bezpieczna Droga do Szkoły

Bezpieczna droga do szkoły - baner

 

Jak co roku już w okresie kończącego się sezonu wakacyjnego, Prefektura Straży Gminnych i Miejskich województwa Pomorskiego – rozpoczyna ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, która będzie trwała dwa tygodnie od 20 sierpnia 2020 do 13 września 2020 roku.

W tym roku koordynatorem kampanii została Straż Miejska z Władysławowa, która będzie prowadziła akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i koordynowała działania 17 jednostek pomorskich straży Gminny i Miejskich.

Straże gminne i Miejskie z województwa Pomorskiego

- SM Władysławowo – koordynator akcji,

- SM Kwidzyn,

- SM Kolbudy,

- SM Malbork,

- SM Gdańsk,

- SM Starogard Gdański,

- SM Słupsk,

- SM Jastarnia,

- SM Sopot,

- SM Wejherowo,

SM Kościerzyna,

- SG Kościerzyna,

- SM Rumia,

- SM Kartuzy,

- SM Tczew,

- SM Pelplin,

- SM Chojnice


Cała akcja jest podzielona na dwa etapy:

- w I Etapie od dnia 20.08.2020 do dnia 31.08.2020roku municypalni sprawdzą i dokonają przeglądu infrastruktury drogowej przyszkolnej tak, aby była ona czytelna i widoczna z daleka dla uczniów. W szczególności sprawdzone są przejścia dla pieszych, widoczność oznakowania i stan barierek ochronnych oraz stan nawierzchni pasa drogowego i pieszego. W razie wystąpienia nieprawidłowości lub zagrożenia, będą składane wnioski do zarządców terenu o jak najszybsze ich usunięcie lub modernizację infrastruktury o dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo w drodze do szkoły,

- w II Etapie od dnia 01.09.2020 do dnia 13.09.2020 roku będą wykonywane patrole przy obiektach szkolnych, przejściach dla pieszych oraz organizowane spotkania edukacyjne z uczniami. Spotkania strażników z uczniami to jeden z ważniejszych elementów akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” która pozwoli dotrzeć do nich bezpośrednio poprzez rozmowy, zadania profilaktyczne a także poznanie zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że sama akcja nie kończy działań Straży Miejskiej - wszyscy funkcjonariusze przez cały rok szkolny będą sprawdzać otoczenie szkół. A samą ideą akcji municypalnych jest między innymi nauczyć dzieci i rodziców właściwych zasad poruszania po ulicach i chodnikach, zwracać uwagę na nieprawidłowości w infrastrukturze przyszkolnej oraz reagować na wykroczenia drogowe.


Bezpieczna droga do szkoły - plakat


Opublikowano: 21 sierpnia 2020 11:59

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 186

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.