Bon na budowę sieci WiFi (foto)

Bon na budowę sieci WiFi (link otworzy duże zdjęcie)


Gmina Władysławowo oficjalnie otrzymała bon w wysokości 15 000 euro na realizację systemu bezprzewodowego internetu w ramach programu WiFi4EU, organizowanego przez Komisję Europejską. Dzięki tym środkom od wiosny przyszłego roku na zmodernizowanej ulicy gen. Józefa Hallera powstanie sieć hotspotów.

Założeniem programu jest propagowanie bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie. Bon WiFi4EU pokryje koszty sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi, natomiast po stronie Gminy leżeć będą koszty podłączenia do Internetu (abonamentu) oraz konserwacji sprzętu, aby zapewnić bezpłatne i wysokiej jakości połączenia Wi-Fi.

Opublikowano: 16 sierpnia 2019 11:31

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 505

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.