Autostrada rowerowa otwarta! (foto i wideo)

Autostrada rowerowa otwarta! (link otworzy duże zdjęcie)


Trasa Władysławowo-Jastrzębia Góra dla rowerzystów to niczym autostrada. Na tym odcinku wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 215 wybudowano asfaltową ścieżkę rowerową o długości ponad 6 kilometrów. Inwestycja dofinansowana została ze środków unijnych w ramach zadania Pomorskie Trasy Rowerowe.

Drogę rowerową i ciągi piesze wzdłuż DW 215 wykonano na odcinku od Władysławowa (brama wjazdowa do COS OPO "Cetniewo") do ul. Uzdrowiskowej w Jastrzębiej Górze. Trasa biegnąca równolegle do Morza Bałyckiego w sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego jest niezwykle urokliwa i atrakcyjna. Użytkownicy chwalą sobie szczególnie asfaltową nawierzchnię, dzięki której przejazd ścieżką, o łacznej długości 6200 metrów, odbywa się w sposób płynny i komfortowy. Inwestycja zrealizowana została w ramach zadania Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 - Gmina Władysławowo. Koszt wykonania robót wyniósł blisko 6 milionów złotych.

Przypomnijmy, równolegle do ścieżki Władysławowo-Jastrzębia Góra, przy popularnym "Szperku" wzdłuż Zatoki Puckiej w Chałupach, także wykonany został brakujący odcinek rowerowej trasy. Wcześniej, uzupełniony został natomiast fragment trasy przy ul. Błękitnej Armii we Władysławowie.

Logotypy

Opublikowano: 17 czerwca 2019 13:42

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 924

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.