Chodnik przy ul. Jachtowej (foto)

Chodnik przy ulicy Jachtowej we Władysławowie (link otworzy duże zdjęcie)


Zwiększyło się szczególnie bezpieczeństwo pieszych, ale i komfort jazdy kierowców. Przy ruchliwej, szczególnie w sezonie letnim, ulicy Jachtowej we Władysławowie, wybudowano chodnik z kostki brukowej.

Trwa rozbudowa infrastruktury dla pieszych na terenie Gminy Władysławowo. Ostatnio do użytku oddano chodnik przy ul. Jachtowej we Władysławowie. – Sukcesywnie realizujemy inwestycje, które nie tylko poprawiają komunikację, ale i bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ulica Jachtowa, głównie podczas wakacji w połączeniu z Drogą Chłapowską, stanowi objazd dla obleganego ronda przy ulicy Gdańskiej i dobre połączenie z osiedlem Cetniewo oraz zachodnią częścią gminy. To niezwykle istotne, aby zapewnić tam swobodne i bezpieczne poruszanie się tak pieszych, jak i kierowców samochodów – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Przebudowa ul. Jachtowej obejmująca wykonanie drogi asfaltowej zrealizowana została w 2017 roku. Teraz uzupełniona została na całej długości tj. dokładnie 317 metrów o szeroki na 2 metry chodnik z kostki brukowej. Standardowo przy tego typu inwestycji wykonano również zjazdy do posesji. Całkowity koszt zadania wyniósł niespełna 130 tysięcy złotych.

Opublikowano: 23 maja 2019 14:19

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 546

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.