Nowe tablice informacyjne na terenie gminy (foto)

Nowe tablice informacyjne na terenie gminy (link otworzy duże zdjęcie)


Nowe tablice informacyjne zawierające plany miast, atrakcyjne miejsca do odwiedzenia, zdjęcia "kiedyś" i "dziś" stanęły na terenie Gminy Władysławowo. To ważna wiadomość przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem letnim.

Dla wczasowiczów przyjeżdzających nad morze, obok planów z  google maps, to jeden z najważniejszych kierunkowskazów do poruszania się po mieście. Mowa oczywiście o tablicach z planami miast, na których znaleźć można m.in. ulice, przystanki autobusowe i kolejowe, pobliskie atrakcje, czy wreszcie drogę do obiektu noclegowego. – Sukcesywnie poprawiamy zarówno przestrzeń publiczną, jak i znakowskazy na terenie gminy. Dwa lata temu na 78 wejściach na plażę od Chałup po Karwię wykonaliśmy oznakowanie kąpielisk z obrazkiem, teraz aktualizujemy tablice informacyjne. Chcemy, aby turyści każdego roku dostrzegali u nas przyjazne i praktyczne elementy, które pozwolą na lepszą komunikację, a za tym i spokojniejszy wypoczynek – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Tablice informacyjne montowane są w centralnych i najbardziej uczęszczanych punktach gminy. Oprócz samych planów miast, przedstawiają okoliczne atrakcje oraz porównanie fotografii wybranych miejsc z przeszłości i współczesności. Większość plansz zastąpiła te zniszczone w dotychczasowych lokalizacjach, są też dwa nowe punkty:
- przy "witaczu" na wjeździe do Władysławowa,
- przy ul. gen. Józefa Hallera (przy Urzędzie Miejskim) we Władysławowie,
- na rogu ul. Żytniej i Rzemieślniczej we Władysławowie,
- na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Parkowej we Władysławowie,
- na skrzyżowaniu ul. Żwirowej i Wyzwolenia we Władysławowie,
- na skrzyżowaniu ul. Droga Chłapowska i Młyńskiej we Władysławowie,
- na skrzyżowanie ul. Żeromskiego i Zielonej w Chłapowie,
- przy wejściu na plażę nr 14 w Chłapowie (nowe miejsce),
- przy Straży Pożarnej w Chłapowie,
- na rogu ul. Puckiej i Wiejskiej w Jastrzębiej Górze,
- przy wejściu na plażę nr 20 w Jastrzębiej Górze (nowe miejsce).

W sumie na terenie gminy zainstalowano 11 nowych tablic z planami miast. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł niespełna 14 tysięcy złotych.

Opublikowano: 25 kwietnia 2019 15:47

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 494

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.