Dolna Żeromskiego w nowej odsłonie (foto)

Dolna Żeromskiego w nowej odsłonie (link otworzy duże zdjęcie)


Dolna część Alei Żeromskiego we Władysławowie już po przebudowie. W ramach inwestycji, dofinansowanej ze środków unijnych, wykonano m.in. drogę, chodniki i parkingi z kostki brukowej oraz 9 lamp z oprawami LED.

Ulica znajdująca się blisko centrum Władysławowa, obok skrzyżowania Błękitnej Armii z drogą wojewódzką nr 215 (Żeromskiego), oczekiwała na realizację od dekad. Dzisiaj można już zapomnieć o szutrowej nawierzchni, która przez lata doskwierała mieszkańcom. Tę zastąpiła i uporządkowała przestrzeń kostka betonowa. Ułożono z niej nie tylko drogę, ale i chodniki oraz parkingi. Wpływ na bezpieczeństwo poruszających się w tej okolicy kierowców i pieszych, mieć będzie także na pewno zainstalowane oświetlenie w postaci 9 słupów z oprawami typu LED. Koszt zadania wyniósł blisko 900 tysięcy złotych. Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu pn. "Budowa węzłów integracyjnych Władysławowo i Jastarnia wraz z trasami dojazdowymi", zgodnie z mechanizmem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ jak wcześniej wyglądała dolna część Alei Żeromskiego.

Logotypy

Opublikowano: 12 kwietnia 2019 11:03

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 462

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.