Wkrótce rozpocznie się budowa dolnej części Alei Żeromskiego we Władysławowie (foto)

Wkrótce rozpocznie się budowa dolnej części Alei Żeromskiego (fot. Konrad Kędzior) (link otworzy du


Przetarg został rozstrzygnięty i w ciągu najbliższych dwóch tygodni Gmina Władysławowo podpisze umowę na wykonanie prac związanych z budową drogi tzw. dolnej części Alei Żeromskiego we Władysławowie. Oprócz nawierzchni z kostki brukowej, roboty obejmować będą także wykonanie chodnika, miejsc postojowych oraz oświetlenia.

Dolna część Alei Żeromskiego we Władysławowie, znajdująca się obok skrzyżowania z ul. Błękitnej Armii i placu, gdzie w sezonie letnim odbywają się plenerowe koncerty, czekała na modernizację od lat. Ulica blisko centrum, wzdłuż której przebiega droga wojewódzka i ścieżka rowerowa, w ciągu najbliższych miesięcy będzie w pełni uporządkowana. – Rozpoczynamy wyczekiwaną od dekad przez mieszkańców inwestycję. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, zjazdy do posesji i co równie ważne parkingi oraz oświetlenie. Jestem przekonany, że poprawi to zarówno komfort życia mieszkańców, jak i jakość pobytu turystów – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Postępowanie przetargowe zostało już przeprowadzone, po 22 października podpisana będzie umowa na realizację robót. Pierwsze prace, związane z przygotowaniem warstwy podbudowy wraz z budową podziemnych elementów sieci sanitarnej i elektrycznej, powinny rozpocząć się w listopadzie.

Umowny koszt wykonania robót w dolnej części Żeromskiego wynosi ponad 900 tysięcy złotych. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. "Budowa węzłów integracyjnych Władysławowo i Jastarnia wraz z trasami dojazdowymi", zgodnie z mechanizmem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Opublikowano: 11 października 2018 09:23

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1804

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.