Rozbudowa ścieżek rowerowych we Władysławowie i Chałupach (wideo)

Rozbudowa ścieżek rowerowych we Władysławowie i Chałupach (link otworzy duże zdjęcie)


Burmistrz Władysławowa Roman Kużel podpisał umowę na budowę drogi rowerowej w Chałupach na odcinku od ul. Sztormowej (parking przy budynku IT) do parkingu przy barze "Port Chałupy" oraz wykonanie ścieżki przy ul. Błękitnej Armii we Władysławowie. Zadanie realizowane ze środków unijnych (63,7%) obejmuje ponadto utworzenie i wyposażenie miejsc postojowych.

Zakres inwestycji w Chałupach zakłada budowę drogi rowerowej o powierzchni 1 862,50 m2. Wykonany zostanie wjazd na slipie, przebudowie ulegną także umocnienia wału. Co najważniejsze jednak, powstanie nowy odcinek ścieżki prowadzącej po półwyspie przy Zatoce Puckiej i zapierającym dech w piersiach krajobrazie. W ramach zadania uzupełniony zostanie też brakujący fragment ścieżki przy ul. Błękitnej Armii we Władysławowie. Odcinek nawierzchni bitumicznej zastąpi, przeznaczona dla cyklistów, jezdnia koloru czerwonego, ułożone zostaną także specjalne płyty chodnikowe.

Podpisana umowa przewiduje dodatkowo wykonanie dwóch miejsc postojwych - przy ul. Kaperskiej w Chałupach oraz przy ul. Starowiejskiej we Władysławowie. W Chałupach ustawiona zostanie m.in. wiata, ławostół, ławki z oparciem z funkcją rowerowego  stojaka, przybornik rowerowy, czy kosz na śmieci. We Władysławowie staną trzy wiaty, ławostół, sześć ławek bez oparcia oraz dwie z oparciem i funkcją stojaka. Zestaw przystankowy uzupełnią stojaki, przybornik, a także tablica informacyjna.

Koszt inwestycji wynosi blisko 1,5 mln zł, ma zostać ukończona do końca maja 2019 roku. Została ona dofinansowana na poziomie 63,7% w ramach zadania Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 - Gmina Władysławowo ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Na początku września informowaliśmy Państwa o podpisanej umowie na budowę drogi rowerowej i ciągów pieszych wzdłuż DW 215 na odcinku od Władysławowa do ul. Uzdrowiskowej w Jastrzębiej Górze. Warto również wspomnieć, że w przygotowaniu jest kolejne postępowanie na ścieżkę rowerową od Jastrzębiej Góry do granicy z Gminą Krokowa. Cykliści mogą tylko zacierać ręce i przygotowywać swój sprzęt do kolejnych rowerowych eskapad.

Logotypy UE

Opublikowano: 15 października 2018 14:48

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2162

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.