Ponad 70 nowych lamp w Gminie Władysławowo (foto i wideo)

Oświetlenie przy ul. Biwakowej w Ostrowie (link otworzy duże zdjęcie)


24 z 71 nowych lamp w Gminie Władysławowo już świeci. Oprawy LED rozbłysły przy ul. Kasztanowej i Biwakowej w Ostrowie oraz Motelowej w Jastrzębiej Górze. W ciągu najbliższych dni to samo czeka Ekologiczną i Łubinową w Karwi. Do końca bieżącego roku natomiast oświetlenie pojawi się także na Drodze Chłapowskiej, pomiędzy przejazdem kolejowym a ul. Droga Swarzewska we Władysławowie, ul. Porazińskiej i Orzeszkowej we Władysławowie, części ul. Szkolnej i skwerze w Tupadłach oraz przejściach dla pieszych przy polach namiotowych: Chałupy III, Ekolaguna, Kaper i Solar.
  

31 słupów oświetleniowych w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze połączyło dokładnie 1165 metrów sieci kablowej. Do przeprowadzenia inwestycji tradycyjnie wykorzystywane są energooszczędne oprawy typu LED. Koszt zamontowania lamp na pięciu ulicach w trzech wymienionych miejscowościach wynosi w sumie 185 730 złotych.

Zgodnie z deklaracją wykonawcy do końca bieżącego roku lampy LED zainstalowane zostaną w kolejnych 9 lokalizacjach. Jako pierwsze powinny zaświecić oprawy na drugiej części Drogi Chłapowskiej tj. od przejazdu kolejowego do Drogi Swarzewskiej (24 słupy oświetleniowe). Bedą one kontynuacją pierwszego odcinka, wykonanego pod koniec ub. roku od ul. Gdańskiej do kolejowego przejazdu. Co równie ważne, podobnie jak w I etapie, inwestycja obejmuje budowę chodnika dla pieszych, co razem z oświetleniem, znacznie poprawi bezpieczeństwo poruszających się w tym miejscu pieszych. Opisana inwestycja dofinansowana jest ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku.

We Władysławowie ponadto oświetlone będą również ul. Porazińskiej i Orzeszkowej, na których stanie łącznie 17 lamp. Oświetlenie zainstalowane zostanie także w Tupadłach. 8 słupów oświetleniowych stanie na części ul. Szkolnej, kolejnych 8 na skwerze, a dodatkowe 6 oświetli boisko, co pozwoli na rozgrywanie spotkań w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Co niezwykle ważne, szczególnie dla bezpieczeństwa w sezonie letnim, rozbudowa oświetlenia w gminie obejmie również przejścia dla pieszych przy polach namiotowych na drodze wojewódzkiej nr 216 z Władysławowa do Chałup. Po dwie lampy staną przy "zebrach" na polach: Chałupy III, Ekolaguna, Kaper i Solar. Te inwestycje w 50% mają sfinansować poszczególni dzierżawcy wymienionych kempingów.

W mijającej kadencji 2014-2018 w Gminie Władysławowo sieć oświetleniowa wzbogaciła się o blisko 800 nowych lamp, co stanowi ponad 20% przyrost posiadanej przed tym okresem infrastruktury.

Opublikowano: 17 października 2018 09:00

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1160

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.