Bezpieczniej przy Drodze Chłapowskiej (foto i wideo)

Bezpieczniej przy Drodze Chłapowskiej (fot. Konrad Kędzior) (link otworzy duże zdjęcie)


Pod koniec października rozpoczęły się roboty związane z budową chodnika i oświetlenia przy ul. Droga Chłapowska we Władysławowie. To drugi etap inwestycji, realizowany na odcinku od przejazdu kolejowego do Drogi Swarzewskiej.

Pierwsza część zadania przy ul. Droga Chłapowska, od ul. Gdańskiej do przejazdu kolejowego, obejmowała budowę chodnika oraz oświetlenia i została przeprowadzona pod koniec 2017 roku. II etap zakłada taki sam zakres robót na kolejnym odcinku tj. od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Droga Swarzewska.  Kontynuujemy, we współpracy z puckim starostwem, inwestycję poprawiającą bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszych przy Drodze Chłapowskiej. To niezwykle ważna trasa, szczególnie w sezonie letnim, kiedy to stanowi małą obwodnicę Władysławowa i usprawnia dojazd do centrum miasta oraz zachodniej części gminy – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

24 słupy oświetleniowe, korzystające z energooszczędnej technologii typu LED, oświetlą nowy chodnik o długości blisko 700 metrów. Zgodnie z zapewnieniem wykonawcy ma to nastąpić do końca bieżącego roku. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku.

Opublikowano: 06 listopada 2018 13:09

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 918

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.