Gmina otrzyma pieniądze z UE na internetowe hotspoty

Gmina otrzyma pieniądze z UE na internetowe hotspoty (link otworzy duże zdjęcie)


Gmina Władysławowo otrzymała bon w wysokości 15 tys. euro w ramach Programu WiFi4EU organizowanego przez Komisję Europejską. Dzięki tym środkom powstaną bezpłatne dla użytkowników internetowe hotspoty. 

Założeniem programu jest propagowanie bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Bon WiFi4EU pokryje koszty sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi, natomiast po stronie Gminy leżeć będą koszty podłączenia do Internetu (abonamentu) oraz konserwacji sprzętu, aby zapewnić bezpłatne i wysokiej jakości połączenia Wi-Fi.

Zobacz także: artykuł na portalu Radio Gdańsk pn. "Pomorskie samorządy dostaną unijne pieniądze na hotspoty. "Liczyło się, kto szybciej kliknie"".

Opublikowano: 20 grudnia 2018 15:25

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 906

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.