Nowe chodniki we Władysławowie (foto)

Nowy chodnik przy ulicy Abrahama we Władysławowie (26 listopada) (link otworzy duże zdjęcie)


Trwa rozbudowa infrastruktury drogowej w Gminie Władysławowo. Oprócz utwardzania nawierzchni, jej ważnym elementem jest budowa chodników, poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Ostatnio wykonywane są one m.in. przy ul. Róży Wiatrów oraz Abrahama we Władysławowie.

Budowa chodnika przy ul. Róży Wiatrów zakładała ułożenie chodnika z kostki brukowej na odcinku od ul. Cetniewskiej do ul. Kapitańskiej (lewa strona). W sumie to około 1100 m2 powierzchni przeznaczonej dla poprawy bezpieczeństwa pieszych. Zadanie zakończone zostało z końcem października. Jego koszt wyniósł 235 tysięcy złotych.

Inwestycja przy ul. Abrahama (na zdjęciach) obejmuje wykonanie remontu nawierzchni chodnika po stronie wschodniej tj. po prawej jadąc od ulicy gen. Józefa Hallera w kierunku Władysława IV, a także budowę chodnika stanowiącego dojście do budynków nr 9 i nr 10. Łącznie prace w tym miejscu prowadzone będą na odcinku blisko 450 metrów. Roboty, zgodnie z podpisaną umową, mają zakończyć się do połowy grudnia bieżącego roku. Ich koszt to blisko 250 tysięcy złotych.

Równolegle do tych inwestycji prowadzone są prace związane z II etapem budowy chodnika oraz oświetlenia przy ul. Droga Chłapowska na odcinku od przejazdu kolejowego do Drogi Swarzewskiej we Władysławowie.

Opublikowano: 08 listopada 2018 15:12

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 926

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.