Gmina otrzyma pieniądze w ramach programu "Europa dla Obywateli"

Europa dla Obywateli (link otworzy duże zdjęcie)


Gmina Władysławowo otrzyma grant w wysokości 7 560 euro
 w ramach Programu "Europa dla Obywateli", dzięki któremu zorganizowane zostanie spotkanie mieszkańców gmin z trzech krajów Polski (Władysławowo), Niemiec (Lamstedt) i Włoch (Scalea).

Projekt pn. "Forum miast partnerskich" to trzydniowe wydarzenie zaplanowane na przełomie kwietnia i maja 2019 r. Będą w nie zaangażowani mieszkańcy trzech miast partnerskich: Władysławowa, Lamstedt i Scalei. Spotkania ukierunkowane będą na pobudzenie refleksji nad historią Polski, Niemiec i Włoch oraz wartości i problemów UE, angażując przedstawicieli różnych grup wiekowych, zawodowych i społecznych. W trakcie spotkań uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z lokalną kulturą poprzez pokazy strojów ludowych, wystawy rękodzieła i rzemiosła, degustacje lokalnych produktów oraz występy zespołów regionalnych.

Wymiana doświadczeń między samorządami będzie skutkować zacieśnieniem stosunków między krajami i rozeznianiem w sprawie rozszerzenia grupy potencjalnych partnerów współpracy.

Zobacz także: artykuł na stronie programu "Europa dla Obywateli".

Opublikowano: 04 stycznia 2019 11:02

Kategoria: Inwestycje

Wyświetleń: 2765

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.