Elektroławka na Szotlandzie (foto)

Elektroławka na Szotlandzie (link otworzy duże zdjęcie)


"Skwer nad Zatoką" na osiedlu Szotland we Władysławowie w ramach współpracy z firmą ALEX ELEKTRO na okres testowy został wyposażony w tzw. "elektrowatkę". To ławka zasilana z energii słonecznej, przy której można m.in. naładować sobie telefon komórkowy.
 

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem do zagospodarowania przestrzeni miejskiej oraz parków są inteligentne ławki solarne, wiaty piknikowe i rowerowe. Nie tylko pozwalają za darmo doładować urządzania mobilne i turystyczne, ale również umożliwiają zaparkowanie rowerów i naładowanie ich elektrycznych wersji oraz tworzą miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu. Idąc tropem ekorekreacji ALEX ELECTRO – polski producent elektroławek i elektrowiatek z województwa podlaskiego, w porozumieniu z włodarzami 3 turystycznych miast, przygotował i dostarczył swoją propozycję małej architektury miejskiej. Natrafić na nie można w popularnych polskich miejscowościach turystycznych – Augustowie, Ełku i Władysławowie.

Sekret samowystarczalności elektrowiatek jest niewidoczny dla oczu przechodniów i skrywa się na daszku. Wkomponowane w daszek dwa moduły fotowoltaiczne o mocy 276Wp każdy, z których energia magazynowana jest w zabudowanym akumulatorze 12V24Ah stanowią „niewyczerpywalne” źródło energii dla oświetlenia oraz pozwalają na ładowanie smartfonów i zasilanie lodówek turystycznych.

Każdy model jest przygotowywany indywidualnie wedle życzenia zamawiającego. Możliwe jest zastosowanie wydajniejszych modułów PV, większego banku energii, a nawet podłączenie wiatki do sieci. ALEX ELETRO umożliwia szeroki wachlarz wyposażenia opcjonalnego w postaci wbudowanego routera Wi-Fi pozwalającego połączyć się z internetem, czy odpowiednio skonfigurowanych gniazd ładowania: 5 V (wyjście USB) oraz 12 V (wyjście zapalniczki samochodowej), które pozwoli naładować baterię roweru lub hulajnogi albo też podłączyć lodówkę turystyczną. W blat piknikowego stołu można też wkomponować ładowarki indukcyjne lub szachownicę.

Opublikowano: 13 czerwca 2019 16:10

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 583

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.