"Rowerowy Maj" na 5+ (foto)

Rowerowy Maj na 5+ (link otworzy duże zdjęcie)


Na początku tygodnia kończącego rok szkolny w Szkole Podstawowej w Chłapowie zorganizowano apel podsumowujący akcję "Rowerowy Maj". To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów podstawówek oraz grona nauczycielskiego. W Chłapowie na dwukołowcach do szkoły dojeżdżało 150 uczniów, którzy wykonali w sumie aż 4410 przejazdów!

"Rowerowy Maj" poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły. Uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. W spotkaniu podsumowującym akcję wzięli udział wszyscy, którzy przynajmniej 5 razy przyjechali do szkoły na rowerach, hulajnogach itp. Uczestnicy otrzymali upominki w postaci dzwonka, bidonu lub koralików na szprychy. Łącznie 150 aktywnych uczestników wykonało 4410 przejazdów, co stanowiło 74% rowerowej frekwencji. Zwycięska klasa O uzyskała, aż 95,3 % frekwencji i w nagrodę otrzymała kurs rolkowy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnym roku szkolnym!

Opublikowano: 21 czerwca 2018 09:48

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 744

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.