Znakomita pierwsza część sezonu "Turbo-Grycka" (foto)

Znakomita pierwsza część sezonu Turbo-Grycka (link otworzy duże zdjęcie)


Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) pierwszą połowę sezonu startowego ma już za sobą. Podopieczny Piotra Oberziga w tym czasie zdobył 2 złote medale podczas zawodów o randze Mistrzostw Polski. To nagroda za dobrze przepracowany okres przygotowawczy, ale i dobry prognostyk przed zbliżającymi się kolejnymi występami.
 

Pierwszy tytuł zawodnik z Władysławowa zdobył w Żaganiu podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, nie dając szans rywalom na dystansie 10 km. Drugie złoto, również na swym koronnym odcinku, padło łupem naszego mieszkańca podczas Mistrzostw Polski, jakie zorganizowano na stadionie w Łomży 28 kwietnia. Grycko uzyskał bardzo wartościowy wynik 28.56,81! - zaledwie 6 sekund zabrakło do uzyskania minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie. Osiągnięty rezultat jest najlepszym od 6 lat uzyskanym przez polskiego zawodnika na dystansie 10 000 m. Nagrodą za znakomity występ na Mistrzostwach Polski był udział Tomka w Pucharze Europy, jaki odbył się 19 maja w Londynie, gdzie niestety nie udało się poprawić wyniku z Łomży.

Oprócz wymienionych startów zawodnik Blizy brał udział m.in. w Półmaratonie w Poznaniu 15 kwietnia, gdzie wśród 11 tysięcy biegaczy zajął znakomite 3 miejsce. Ponadto Grycko wygrał bardzo silnie obsadzone imprezy jak: Bieg Europejski w Gnieżnie, Bieg Urodzinowy w Gdyni, Międzynarodowy Bieg we Wrocławiu oraz Półmaraton w Sobótce. Obecnie Tomasz przygotowuje się do II części sezonu, gdzie czekają go starty m.in. na Mistrzostwach Polski w Biegu Ulicznym na 10 km, podczas Międzynarodowego Biegu Dominika w Gdańsku (04.08.) oraz MP w Półmaratonie w Pile (03.09.). Aby dobrze przygotować się do tych oraz pozostałych startów, zawodnik Blizy wraz z trenerem wyjeżdża na obozy do Zakopanego oraz Szklarskiej Poręby, gdzie będzie mocno pracował, aby ponownie znaleźć się wśród najlepszych.

Opublikowano: 12 czerwca 2018 09:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 412

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.