7. edycja akcji "Bałtycka Odyseja"

baltyckaodyseja-baner 

Już wkrótce 7. etap Bałtyckiej Odysei – akcji, w ramach której wolontariusze z całej Polski maszerują wzdłuż całego polskiego wybrzeża, sprzątając plaże.

Kto chce się przyczynić do tego, by Półwysep Helski lśnił czystością, pozbawiony śmieci?

 

18 lipca (sobota) wolontariusze rozpoczną marsz o godz. 8.00 we Władysławowie i dojdą do Helu. 19 lipca odbędzie się sprzątanie plaż w Helu.

 

Czekamy na zgłoszenia chętnych do udziału w akcji: baltycka.odyseja@gmail.com

 

Każdy samodzielnie określa dystans, jaki przejdzie, w zależności od sił, chęci i czasu.

Więcej inf.: https://www.facebook.com/events/264671714760925/

 

A tak wyglądało sprzątanie plaż między Łebą a Władysławowem w ramach 6. etapu Bałtyckiej Odysei: https://www.youtube.com/watch?v=6CBE-HYCJks

Już niemal tonę śmieci na dystansie ok. 300 km (od Świnoujścia do Władysławowa) zebrał w ciągu sześciu comiesięcznych akcji ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski razem z wolontariuszami z całej Polski.

 

Akcja Bałtycka Odyseja jest społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy przechodzą, kontrolują i sprzątają około 50 kilometrów plaży. W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która wraz z filmem będzie prezentowana w całej Polsce.

 

Opublikowano: 18 czerwca 2020 09:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 260

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.