Bezpłatna sieć WIFI na przebudowanej ulicy Hallera już działa!


W 2018 roku Gmina Władysławowo podpisała umowę z Komisją Europejską na wykonanie sieci WIFI w ramach projektu „Stworzenie i wdrożenie sieci bezprzewodowych punktów dostępowych Wifi” zgodnie z wytycznymi projektu Komisji Europejskiej pn. WiFi4EU.

Realizację projektu WiFi4EU udało się połączyć z przebudową ulicy Hallera, dzięki czemu mieszkańcy i turyści mogą eksplorować Internet korzystając przy tym z uroków nowopowstałego deptaku – mówi Roman Kużel. Koszt instalacji sieci WIFI pokrył otrzymany od Komisji Europejskiej bon o wartości 15 tyś. euro zaś zakup Internetu jak i konserwacja wykonanej instalacji leżały po stronie gminy. Celem zapewnienia użytkownikom wysokiej jakości usług za pośrednictwem sieci WiFi4EU, szkielet sieci wyposażono w połączenie zapewniające prędkość pobierania danych wynoszącą co najmniej 30 Mb/s. Prędkość łącza dosyłowego do 10 punktów dostępu może obsłużyć co najmniej 50 użytkowników jednocześnie bez pogorszenia funkcjonowania. Połączenie z Internetem poprzez identyfikator SSID „WiFi4EU” nie wymaga rejestracji ani uwierzytelniania w portalu autoryzacji i jest realizowane za pomocą przycisku „kliknij, aby połączyć”. WiFi4EU jest publiczną siecią otwartą. 

Zapoznaj sie z Regulaminem sieci WiFi4EU.

logotypy_wifi4eu_poziom.png

Opublikowano: 22 czerwca 2020 14:11

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 325

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.