Władysławowscy Urzędnicy pompowali dla Olka (foto i wideo)

 Gaszyn  - baner

 

Władysławowscy Urzędnicy wzięli udział w wyzwaniu #GaszynChallenge i wykonali 10 pompek przysiadów dla Olka z Czarnej Wody.

Akcję zapoczątkował Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który chciał pomóc rodzinie Wojtusia Howisa uzbierać niewyobrażalnie wysoką kwotę 9 mln. zł na tzw. najdroższy lek świata. Wojtuś choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni i aby zahamować rozwój choroby należy podać lek przed ukończeniem 2-go roku życia. Dzięki pomysłowi strażaka udało się w ostatniej chwili uzbierać pieniądze. Każdy, kto zostanie nominowany do wykonania wyzwania musi zrobić 10 pompek lub przysiadów, nagrać i udostępnić filmik w mediach społecznościowych i wpłacić na konto chorego dziecka 5 zł, jeżeli nie przystąpi do zrealizowania zadania powinien wpłacić 10 zł. Na końcu nominuje kolejne osoby. 

Szacuje się, że obecnie w naszym kraju żyje około 800–1000 chorych na SMA, a co roku rodzi się około 40–50 dzieci, u których rozpozna się rdzeniowy zanik mięśni, w tym 30–40 dzieci z najcięższą postacią choroby. Akcja GaszynChallenge stała się na tyle popularna, że trwa nadal i dzięki internetowym nominacjom do wykonania 10 pompek i przysiadów przybywa darczyńców, którzy wspomagają zbiórki pieniędzy dla dzieci chorych na SMA. #GaszynChallenge dotarł już nawet za granice naszego państwa.

Urząd Miejski we Władysławowie został nominowany przez Maków Podhalański – zaprzyjaźnioną partnerską gminę. Urzędnicy i Urzędniczki wykonali pompki i przysiady, których w rezultacie było trochę więcej niż 10 z uwagi na kilka dubli nagrania wyzwania, które miało się pojawić w sieci. A to wszystko dla Olka z Czarnej Wody (woj. pomorskie), który również zmaga się z tą ciężką chorobą. Link do zbiórki dla Olka: https://www.siepomaga.pl/olus-sma

Opublikowano: 01 lipca 2020 13:47

Kategoria: Aktualności

Filmy:

Wyświetleń: 65

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.