Zapraszamy na wystawę „Bursztyn Bałtycki. Tradycja i Innowacja 2.0”

wystawa bursztyn baltycki - baner

Burmistrz Władysławowa oraz Związek Miast i Gmin Morskich zapraszają na wystawę "Bursztyn Bałtycki - Tradycja i Innowacja 2.0".Wystawę można zwiedzać w sali 103 Urzędu Miejskiego we Władysławowie w okresie od 15 lipca do 20 września w godz. 14:00 - 20:00.

Cena biletu 
- normalny - 8 zł
- ulgowy - 5 zł

Wystawa „Bursztyn bałtycki. Tradycja i innowacja” pokazywana była wcześniej w Europejskim Centrum Solidarności (2017), w Monachium (2018) i w Brukseli (2018) oraz w Parlamencie Europejskim (2018 i w Galerii Palowej w Gdańsku (2018). Wersja ekspozycji 2.0 obejmuje blisko 200 prac. We Władysławowie zostaną zaprezentowane możliwości artystycznei użytkowe bursztynu bałtyckiego w pięciu tematycznych ujęciach:
- naturalne okazy bursztynu i inkluzje z kolekcji Muzeum Bursztynu w Gdańsku,
- biżuteria o naturalnych formach, z minimalną ingerencją w strukturę bursztynu,
- ekskluzywne rzemiosło podkreślać będzie związek między pracami współczesnych artystów
z tradycjami rzemieślniczymi sięgającymi XVI/XVII wieku,
- obiekty na wysokim poziomie wzorniczym, ekskluzywne i drogie,
- projekty studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod hasłem "Innowacyjny design".

Postawiliśmy na bursztyn jako wizytówkę nie tylko Gdańska, ale także miast i gmin morskich. Wystawa pozwala nam opowiedzieć, że Gdańsk i Pomorze są nowoczesne, a jednocześnie przywiązane do swoich wielowiekowych tradycji – twierdzą organizatorzy wystawy.

Organizatorami cyklu wystaw są Biuro Prezydenta Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Muzeum Bursztynu w Gdańsku oraz Związek Miast i Gmin Morskich przy współpracy z urzędem we Władysławowie. 

wystwa bursztyn baltycki ratusz - plakat

Opublikowano: 15 lipca 2020 15:31

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 310

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.