Władysławowo zwyciężyło w Bitwie o Głosy

frekwencja - baner 

Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot przeprowadziło akcję profrekwencyjną Bitwa o Głosy, która miała zachęcić mieszkańców metropolii do udziału w wyborach prezydenckich. Wyścig odbył się w 3 kategoriach: gminy do 10 tys. mieszkańców, gminy od 10 do 30 tys. mieszkańców oraz gminy powyżej 30 tys. mieszkańców. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają 30 tys. zł i sami zdecydują na co wydać pieniądze.


Metropolitalna akcja profrekwencyjna #MetropoliaGłosuje dobiegła końca. W rywalizacji brało udział 48 miast i gmin Obszaru Metropolitalnego
Gdańsk-Gdynia-Sopot. Laureatów wyłoniono na podstawie średniej frekwencji z obu tur wyborów prezydenckich. Wśród wygranych w trzech kategoriach są Sopot, Władysławowo i Krynica Morska. W kategorii gmin do 10 tys. mieszkańców zwyciężyła Krynica Morska z końcową
frekwencją 86,07%, wyprzedzając lidera z I tury – Jastarnię, gdzie średnia frekwencja wyniosła 85,83%. W gminach od 10 do 30 tys. mieszkańców zwycięzcą zostało Władysławowo (81,12%). Najwyższą frekwencję w Gminie Władysławowo zanotowano w Chałupach - 93,05%, poniżej 90% nie spadło również Ostrowo (90,41%), zaraz za nimi było Ostrowo z wynikiem 88,57%. Wśród gmin powyżej 30 tysięcy mieszkańców walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie wygrał Sopot (75,95%), wyprzedzając Gdynię (73,59%) i Gdańsk (73,22%).

Udział w wyborach to nasz przywilej, dzięki któremu mamy możliwość wpływu na to, jak będzie wyglądał nasz kraj. I tym razem mogliśmy liczyć na aktywną postawę obywatelską Mieszkańców Gminy Władysławowo. Te wybory były trudne pod względem organizacyjnym i nie obyło się bez incydentów podczas głosowania oraz niepotrzebnych interwencji. Dlatego chciałbym podziękować członkom komisji oraz pracownikom urzędu za ogrom sprawnej i rzetelnej pracy, którą włożyli w ich przygotowanie i przeprowadzenie – powiedział Roman Kużel, Burmistrz Władysławowa. Dzięki zaangażowaniu samorządów średnia frekwencja w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot wyniosła rekordowe 67,24%. W II turze zagłosowało 69,69% mieszkańców metropolii.

Opublikowano: 17 lipca 2020 13:59

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 188

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.