Zakończył się Kaszubski Maraton o Wschodzie Słońca (foto)

(link otworzy duże zdjęcie)

Za nami pierwsza edycja Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca. Na starcie o świcie stanęło 69 zawodników.

W kategorii mężczyzn tryumfował Roman Elwart (Kowo Udvikling/LKS Puck/Team Elwart) z Pucka. Maraton ukończył z czasem 2:52:10,72. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Labudda (LKS Puck) także z miejscowości Puck, z czasem 2:59:21,20. Na trzeciej pozycji na metę dobiegł debiutujący na tym koronnym dystansie Dawid Nikrant (DN9 RUN) z Domatowa (3:03:41’75).

W kategorii kobiet zwyciężyła Aneta Machajewska (Polonia Środa) z miejscowości Środa Wielkopolska (3:51:07’64). Drugie miejsce zajęła Barbara Łuczak-Pokój (Nowosarzyńska Grupa Biegowa) z Sarzyna (woj. podkarpackie) z czasem 03:55:18’84. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Markowska (SP 8 Grudziądz) z Grudziądza (4:05:13’26).

Pucharami nagrodzono także najszybszą kobietę i najszybszego mężczyznę z terenu gminy Krokowa, gminy Puck i gminy Władysławowo (nagrody nie dublują się). W kategorii mężczyzn zwyciężył Damian Koza z Władysławowa (3:26:47’77). W kategorii kobiet tryumfowała Aurelia Dehling (Rebels Legion Team) z Władysławowa (4:57:25’50).

Na trasie maratonu, na 32 kilometrze pojawił się także odcinek specjalny, stumetrowy podbieg. Statuetkami dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny na odcinku specjalnym „Diabelska Ściana” nagrodzeni zostali:
Marcin Żelazny (Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek Team) z Pruszcza Gdańskiego (22’73)
oraz Małgorzata Kowalska (Zadyszka) z Konina (41’25).

Całościowe wyniku z maratonu oraz odcinka specjalnego znaleźć można pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/event/4934/results.html

Do najlepszych zawodników trafiły puchary. Ponadto wszyscy biegacze, którzy ukończyli maraton zostali nagrodzeni medalami. Wśród uczestników rozlosowano także nagrody rzeczowe. Na mecie czekał na zawodników poczęstunek.