Zakończona budowa odcinka ścieżki rowerowej w Jastrzębiej Górze

Ścieżka rowerowa w Jastrzębiej Górze (link otworzy duże zdjęcie)

 

Na odcinku od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 215 z ulicą Uzdrowiskową do ulicy Żarnowcowej przy planowanej przystani kajakowej na rzece Czarna Wda w Jastrzębiej Górze powstał nowy odcinek ścieżki rowerowej, który jest częścią projektu pn. „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9” i jest strategicznym przedsięwzięciem Województwa Pomorskiego.

Nowa trasa rowerowa ma dwa i pół kilometra długości i w zdecydowanej większości wykonana została z nawierzchni asfaltowej, jedynie na odcinkach ciągu pieszo-rowerowego zastosowano kostkę betonową.

Oprócz tego, że ścieżka jest komfortowym szlakiem komunikacyjnym dla rowerzystów, to główną cechą tej przebudowy jest znaczna poprawa bezpieczeństwa zarówno cyklistów jak i kierowców samochodów. – mówi Burmistrz Władysławowa, Roman Kużel.

Ta inwestycja to kolejny krok na drodze do połączenia infrastrukturą rowerową miejscowości położonych w zachodniej części Gminy Władysławowo, a przebieg trasy wpisuje się w sieć ogólnoeuropejskich szlaków rowerowych Euro Velo 10.

Przy okazji tej inwestycji wybudowano również chodnik oraz zamontowano oświetlenie drogowe wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, a na ulicy Żarnowcowej uzupełniono nawierzchnię płytami YOMB. Ulica Uzdrowiskowa jest formą obwodnicy Jastrzębiej Góry, alternatywą dla drogi wojewódzkiej 215, dlatego jest bardzo często uczęszczana przez mieszkańców i turystów odwiedzających Gminę Władysławowo. Z tego względu ta realizacja była tak ważna dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych poruszających się tą trasą.

Projekt pn. „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Gmina Władysławowo” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ligitypy_sciezka_rowerowa.png

Opublikowano: 16 czerwca 2020 12:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 293

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.