Uroczystości pogrzebowe Prezydenta Gdańska

Uroczystości pogrzebowe Prezydenta Gdańska (link otworzy duże zdjęcie)


Szanowni Mieszkańcy Gminy Władysławowo, od minionej niedzieli żyjemy tylko  jednym wydarzeniem. Tragedia, jaka miała miejsce w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku wstrząsnęła nami doszczętnie. Śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wywołała nieskończoną ilość pełnych nadziei, dobroci i miłości słów. Miliony wylanych łez to dowód tego, że dobro jest silniejsze od zła. Liczne spotkania żałobne to żywe świadectwo jedności z Prezydentem Gdańska.

Każdy na swój sposób przeżywa to co się stało. W takich chwilach czuję się potrzebę bycia razem. Mieszkańców naszej gminy prosimy o dobre myśli, modlitwę i chwilę zadumy na czas żałoby trwającej w pomorskiem, zgodnie z zarządzeniem wojewody, do dnia pogrzebu tj. 19 stycznia. Poniżej przedstawiamy Państwu program uroczystości pogrzebowych w Gdańsku:

Czwartek
15:00 uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa
17:00 wystawienie trumny z ciałem Prezydenta w Europejskim Centrum Solidarności

Piątek
17:00 kondukt żałobny z ECS do Bazyliki Mariackiej

Sobota
12:00 Msza święta i pogrzeb Prezydenta

Zgodnie z wolą rodziny, zamiast kwiatów i zniczy prosi ona o datki na hospicjum ks. Dutkiewicza i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jednocześnie informujemy, że 27 stycznia (niedziela) o godz. 12:30 w parafii pw. WNMP we Władysławowie zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Paweł Adamowicz

Opublikowano: 17 stycznia 2019 10:01

Kategoria: Komunikaty

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 867

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.