List intencyjny o współpracy Władysławowo-Gusiew (Rosja) podpisany (foto)

List intencyjny o współpracy Władysławowo-Gusiew (Rosja) podpisany (link otworzy duże zdjęcie)


Gmina Władysławowo podpisała list intencyjny z miastem Gusiew o wspólnej realizacji projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Porozumienie otwiera nowe możliwości pozyskiwania środków unijnych m.in. na modernizację wejść na plażę na terenie gminy.

26 stycznia w Sali 309 Urzędu Miejskiego we Władysławowie doszło do uroczystego podpisania listu intencyjnego pomiędzy gminą Władysławowo a miastem Gusiew (miasto w obwodzie kaliningradzkim w Rosji) o wspólnej realizacji projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. W ramach spotkania we Władysławowie zorganizowano terenową wizytację inwestycji gminnych oraz prezentacje: SIP Gminy Władysławowo, zakresu projektu „Budowa zejść na plażę we Władysławowie”, filmu i zdjęć zrealizowanej inwestycji „kładka spacerowa na plaży we Władysławowie” oraz zakresu projektu „Rozwój plaży w Gusiewie i Parku Gresowski Las”. – Bez kompleksów staramy się o kolejne fundusze zewnętrzne na modernizacje naszej gminy. Podpisany list intencyjny z Gminą Gusiew umożliwi współpracę naszych gmin w zakresie pozyskania pieniędzy unijnych, w programie Polska - Rosja. Po stronie Gminy Władysławowo chcemy zmodernizować wejścia na plażę, a konkretnie od nr 1 do nr 9 we Władysławowie. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale nasze doświadczenia pokazują, że potrafimy skutecznie pozyskiwać pieniądze zewnętrzne. Proszę trzymać kciuki! – powiedział Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Podpisane porozumienie umożliwia staranie się o dofinansowanie realizowanych projektów aż do 90% kosztów. Ogłoszenie naboru na zadania w ramach programu planowane jest w marcu bieżącego roku, a rozstrzygnięcie najprawdopodobniej do końca 2018 roku.

Zobacz: materiał wideo w telewizji TTM pn. "Międzynarodowa współpraca wraca po latach".

Opublikowano: 29 stycznia 2018 09:37

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1112

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.