Gmina Władysławowo wymiata na najwyższym poziomie (foto i wideo)

Nowoczesna zamiatarka w Gminie Władysławowo (fot. Tomasz Hapaniuk) (link otworzy duże zdjęcie)


Od kilku dni na ulicach Gminy Władysławowo można zobaczyć iście kosmiczny sprzęt. Mowa o nowoczesnej zamiatarce Schmidt Wasa 300+, użytkowanej przez miejską spółkę ABRUKO. Urządzenie jest zdecydowanie bardziej skuteczne od swojej poprzedniczki, a efekty pracy widać gołym okiem.

Do zamiatania służą dwie szczotki talerzowe, umieszczone z przodu, przed osią zamiatarki oraz szczotka walcowa zamontowana za osią. Dla maksymalnej dokładności, ślady zamiatania szczotek talerzowych i szczotki walcowej pokrywają się nawzajem, czyszcząc dokładnie na całej szerokości. – Dbamy o to, aby przestrzeń publiczna na terenie naszej gminy z roku na rok była coraz bardziej schludna i estetyczna. Dopełnieniem tego działania jest odpowiednia praca służb komunalnych, które przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, mogą ją wykonywać dokładniej oraz sprawniej. Ład architektoniczny, tylko idący w parze z czystością miejsc publicznych, przynosi zamierzone efekty – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Zamiatarka sprząta "na mokro", co sprawia że nie wyrzuca dużych ilości drobnych cząsteczek pyłu oraz kurzu, dzięki czemu jest bardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Wasa 300+ nawet przy okazji pracy pełną mocą jest bardzo cicha i nie powoduje nieprzyjemnego hałasu. Urządzenie dołączyło do posiadanych przez ABRUKO „czyścicieli” tj. maszyny do oczyszczania plaż, mobilnego odkurzacza do śmieci i odpadów oraz pozostałych zamiatarek.

Opublikowano: 09 maja 2018 13:01

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 771

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.