Kwiatowe dywany przyozdobiły Władysławowo (foto)

Kwiatowe dywany przyozdobiły Władysławowo (link otworzy duże zdjęcie)


Pierwsze pojawiły się pod koniec marca, następne w kwietniu oraz maju - mowa o kwiatowych dywanach, które przyozdobiły Władysławowo. Oznaki wiosny i zbliżającego się lata można było podziwiać przy Alei Żeromskiego, Alei Gwiazd Sportu oraz ulicy 1000–lecia Państwa Polskiego.

Efektowne ukwiecenie, składające się z dorodnych narcyzów oraz tulipanów, a także mieszanki miniaturowych krokusów, szafirków i hiacyntów, to wynik zeszłorocznej pracy.

                                 Kwiatowe dywany przyozdobiły Władysławowo     drzewka_wladyslawowo.jpg

We wrześniu 2017 roku nasadzono wzdłuż ww. miejsc łącznie ok. 108 tys. cebul roślin ozdobnych. Wskazanie tejże robiącej wrażenie ilości cebulek, było również motywem konkursu zorganizowanego prywatnie przez Burmistrza Władysławowa - Romana Kużel na swoim facebookowym profilu. Najbliżej poprawnej odpowiedzi byli Panowie: Adam Otrompka i Dawid Kempa, podając liczbę - 110 tysięcy sztuk. Nagrodą dla wygranych był zestaw książek o tematyce związanej z Gminą Władysławowo.

Referat Środowiska i Gospodarki Odpadami informuje, że to nie koniec. W planach jest kontynuacja nasadzeń w innych miejscach na terenie Gminy Władysławowo. Jedno jest pewne, na pewno będzie kolorowo.

Opublikowano: 16 maja 2018 10:32

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 716

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.