Oddziały przedszkolne w Jastrzębiej Górze oficjalnie otwarte (foto i wideo)

Oddziały przedszkolne w Jastrzębiej Górze oficjalnie otwarte (link otworzy duże zdjęcie)


Zakończyła się przebudowa części pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Słowackiego 4 w Jastrzębiej Górze. Dzięki zrealizowanej inwestycji utworzone zostały dwa, nowe oddziały przedszkolne.

12 stycznia 2018 roku zorganizowano uroczyste otwarcie nowych oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Jastrzębiej Górze. To kolejna placówka - po Szkole Podstawowej w Karwi i SP w Chłapowie - która została w pełni przystosowana do przyjęcia najmłodszych mieszkańców. Przebudowa obejmowała m.in. zmianę układu funkcjonalnego pomieszczeń, ich remont, dobudowę schodów, rozbiórkę komina od poziomu parteru oraz wymianę kanałów wentylacyjnych. Wewnątrz budynku wykonano nowe otwory drzwiowe oraz ścianki działowe, oddzielające poszczególne pomieszczenia. Dodatkowo wykonano pomieszczenie przeznaczone na toaletę z bezpośrednim dostępem z sal zajęć, pomieszczenie do wydawania posiłków, szatnię i korytarz.  Oddane do użytku sale są w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt, w tym m.in. tablice interaktywne. Wierzę, że wszystko to sprawi, że nauka będzie jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza, a zajęcia będą pobudzały dzieci do kreatywnego myślenia. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej niezwykle ważnej inwestycji. Teraz czas na kolejne szkoły - w budżecie na rok 2018 zapewniliśmy już pieniądze na projekty techniczne w placówkach oświatowych na terenie Władysławowa – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Punkt przedszkolny w Jastrzębiej Górze przewiduje przyjęcie 41 dzieci. W północno-wschodniej części Szkoły na parterze przebudowano łazienki. Dodatkowo wydzielono WC dla niepełnosprawnych oraz jedną dodatkową WC. Roboty budowlane obejmowały ponadto: wykonanie instalacji sanitarnych, wentylacji mechanicznej (centrala wentylacyjna zlokalizowana na dachu), modernizację instalacji grzewczej, wykonanie instalacji elektrycznej oraz teletechnicznej. Koszt inwestycji wyniósł blisko 350 tys. zł.

Zobacz także: "Wieści z samorządu Gminy Władysławowo" - pierwszy materiał o przebudowie SP w Jastrzębiej Górze.

Opublikowano: 15 stycznia 2018 11:21

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1004

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.