91 nowych lamp stanie w Gminie Władysławowo

Oprawa lampy LED (link otworzy duże zdjęcie)

Gmina kontynuuje rozbudowę oświetlenia drogowego. Okablowanie oraz fundamenty niezbędne do umocowania elementów lamp zostały już wykonane, teraz pora na montaż słupów i zakładanie LEDowych opraw.


Nowe oświetlenie drogowe powstanie łącznie w 10 lokalizacjach na terenie gminy: części ul. Nadbałtyckiej w Karwi, ul. Obozowej w Ostrowie, części ul. Wiatrakowej i ul. Widokowej w Tupadłach, części ul. Kuracyjnej w Jastrzębiej Górze, ul. Dolnej w Chłapowie, części ul. Hryniewieckiego, łączniku ul. 1000-lecia PP, ul. Na Stoku oraz przy drodze dojazdowej od ul. Portowej we Władysławowie, a także na skwerze rekreacyjno-wypoczynkowym w Chałupach. W wymienionych miejscach instalowane będą lampy wykorzystujące energooszczędną technologię typu LED. Są one droższe od swoich sodowych poprzedniczek, ale za to zdecydowanie bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Samo oświetlenie dróg ma także znaczący wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Inwestycja, której koszt to blisko 400 tysięcy złotych, ma zostać zakończona na początku czerwca bieżącego roku.

Opublikowano: 17 maja 2016 10:42

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2410

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.