Komfortowe zejście na plażę w Jastrzębiej Górze (foto i wideo)

Zejście na plażę nr 23 w Jastrzębiej Górze (link otworzy duże zdjęcie)


Gmina Władysławowo zakończyła przebudowę popularnego zejścia na plażę nr 23 w Jastrzębiej Górze. Schody wykonane są z estetycznego i ekologicznego hanitu, pod nimi doprowadzono media, a nad nimi zainstalowano nowoczesne oświetlenie.

Klifowe ukształtowanie terenu jeszcze w ubiegłym roku wymagało od turystów, przyjeżdżających do najdalej na północ wysuniętego miejsca w Polsce, nie lada wysiłku. Teraz za sprawą przeprowadzonej modernizacji wczasowicze z uśmiechem i co ważne spokojem wybierają się nad morze. – Systematycznie staramy się poprawiać zejścia i wejścia na plażę w Gminie Władysławowo. Do tego wykorzystujemy estetyczne i trwałe materiały, dzięki czemu wyglądają one schludnie, a co ważne są również bezpieczne dla użytkowników – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Obok schodów utworzono pas techniczny służący do przejazdu służbom ratunkowym oraz pojazdom Urzędu Morskiego. Wykonanie zjazdu dla wózków i osób niepełnosprawnych nie było możliwe ze względu na zbyt duży kąt nachylenia zejścia, a co za tym idzie brak możliwości uzyskania pozwolenia na budowę. Władze Gminy Władysławowo zapowiadają, że takie udogodnienie jednak powstanie. – Dosłownie 50 metrów dalej, w miejscu zejścia na plażę nr 22, zamierzamy wykonać dojście, dzięki któremu osoby niepełnosprawne, również bez przeszkód, będą mogły w pełni korzystać z uroków naszego kurortu – dodaje Burmistrz.

Dzięki doprowadzonym na plażę mediom możliwe będzie teraz m.in. uporządkowanie działalności gastronomicznej oraz ustawienie toalet korzystających z kanalizacji sanitarnej. Koszt zrealizowanej inwestycji wyniósł ponad pół miliona złotych.


Opublikowano: 14 lipca 2016 10:46

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 27288

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.