Nowe kładki na plaży w Chałupach i Karwi (foto)

Kładka na plażę przy wejściu nr 20 w Chałupach (link otworzy duże zdjęcie)

Gmina Władysławowo wykonała kolejne, dwie kładki usprawniające osobom niepełnosprawnym dojście na plażę. Mają one długość 30 i szerokość 3 metrów, a na ich końcu znajduje się tzw. taras o łącznej powierzchni 24 m2.

 

Estetyczne deski pomostowe koloru szarego wykonane są z tworzywa sztucznego i zostały ułożone na wejściach na plażę nr 20 w Chałupach oraz 43 w Karwi. To nie pierwsze tego rodzaju kładki zamontowane w Gminie Władysławowo. – W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku podobne zejścia na plażę w Chałupach i Ostrowie. To rozwiązanie sprawdza się w praktyce, otrzymujemy pozytywne opinie, dlatego też kontynuujemy ich instalowanie – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Kładki są udogodnieniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, czy też dla rodzin z dziećmi w wózkach i seniorów. Władze Gminy Władysławowo chcą kontynuować ich rozbudowę. W okresie jesienno-zimowym kładki będą częściowo demontowane, żeby nie ulegały zniszczeniom powodowanym sztormem lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Opublikowano: 07 czerwca 2016 13:28

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 5337

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.