Gospodynie z Władysławowa na wojewódzkim turnieju KGW (foto)

Gospodynie z Władysławowa na wojewódzkim turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Luzinie (link otworzy du


22 kwietnia w Luzinie odbył się XIV Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń, w którym wzięło udział 14 kół z Województwa Pomorskiego. Wśród nich były Gospodynie z Władysławowa, które po zwycięstwie w XXI Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Puckiej, reprezentowały nasz powiat.
 

Panie zmierzyły się w 5 konkurencjach tj. - kulinarna – ciasto z owocami, - tablica – „Pokolenia”, gdzie Władysławowo przedstawiło historię Koła Gospodyń już od lat 20-tych naszego stulecia. Kolejną konkurencją była „Moda – kreacja inspiracja”. Komentarzem do tej konkurencji były słowa: „Inspiracją do stroju mojego jest dbałość o czystość środowiska naturalnego, a te elementy, które suknię ozdabiają wczasowicze na plaży pozostawiają” i faktycznie były to niedopałki papierosów, korki plastikowe, puszki od piwa itp. – suknia reprezentowała się bardzo okazale, o czym mogliśmy się przekonać, oglądając „modelkę na wybiegu”.

Jedną z konkurencji była piosenka kabaretowa pt. „Jak nie my, to kto?” i tu też panie poradziły sobie doskonale, bo w ułożonym przez siebie tekście oddały to, czym faktycznie się zajmują i co organizują. Najwięcej emocji wzbudził taniec, który należało przedstawić do wybranej przez siebie bajki. Władysławowo wybrało bajkę W. Disneya pt. „Anastazja”, a tańczyło do piosenki pt. „Sen księżniczki Anastazji”.

Ostatecznie główną nagrodę jury przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich z Rokocin.

Opublikowano: 25 kwietnia 2017 14:16

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2028

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.