Twój Pies - Twój Obowiązek (foto i wideo)

Akcja Straży Miejskiej Twój Pies (link otworzy duże zdjęcie)


Strażnicy Miejscy na terenie Gminy Władysławowo w dniach 10-22 kwietnia przeprowadzili działania w ramach akcji "Twój Pies". Sprawdzali czy właściciele przestrzegają obowiązków wobec swoich pupili. Chodziło m.in. o odpowiednie wyprowadzanie psa na spacery na smyczy, a przede wszystkim sprzątanie po nim. W tym celu funkcjonariusze oprócz informowania rozdawali mieszkańcom zestawy torebek z szufelką na psie odchody.
 

Strażnicy przeprowadzali kontrole pod kątem przestrzegania „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Władysławowo”, zasad prowadzania psów na smyczach i w kagańcach, sprzątania po psach na terenach publicznych oraz sposobów utrzymania psów na posesjach, a w szczególności wielkość budy, kojca, długość łańcucha i dostęp do wody. 

Straż Miejska przestrzega informując, że za niesprzątanie odchodów psa grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych, a za wyprowadzanie psa bez smyczy kara o połowę niższa.

Czystość i porządek na terenach publicznych to nasze dobro wspólne - dbajmy o nie - razem!

Zobacz także: artykuł na portalu puck.naszemiasto.pl pt. "Twój Pies we Władysławowie. Ruszyła akcja edukacyjna Straży Miejskiej".

Opublikowano: 24 kwietnia 2017 11:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1625

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.